Miejscowość pełna atrakcji na rodzinny wyjazd.


„Miasto dzieci świata”

Czyż nazwa ta nie brzmi zachęcająco dla szczęśliwych posiadaczy małych stópek biegających we wszystkie strony globu? Mowa o Rabce Zdrój. Dopóki do ekipy Powsinóg nie dołączyły małe Powsinóżki, miejsce to kojarzyło się nam głównie z kuracjuszami popijającymi uzdrowiskowe wody czy pokasłującymi astmatykami. Jednak z każdą wizytą odkrywamy tą miejscowość na nowo przychylając się do nadanego jej przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu tytułu. Bo dzieci są prawdziwymi Królami i Królowymi podczas wizyty w Rabce Zdroju! Na każdym rogu czekają na nie bajkowe atrakcje, takie jak Teatr Bajek Rabcio, Muzeum Orkana, Muzeum Górali i Zbójników, Muzeum Orderu Uśmiechu, Pomnik św. Mikołaja czy gwóźdź programu rozrywkowego miejscowości: Rabkoland! Jednak mamy w swoim Powsinogowym zwyczaju, gdziekolwiek jesteśmy wypatrywać na mapie zielonych poletek wieszczących zaciszny cień, spokój i ciszę (z tym jednak szybko rozprawiają się małe Powsinóżki). Dlatego dziś proponujemy Wam nasze 5 zielonych atrakcji, jakie poza wyżej wymienionymi oferuje Rabka Zdrój! No to od 1 kolejno odlicz!

  1. Park Zdrojowy w Rabce Zdrój

Obowiązkowy punkt programu pobytu w Rabce – niczym molo w Sopocie i Giewont w Tatrach! Cieszy dużych kawiarniami, pełniącymi funkcję mobilnych kawiarni i małych mnogością atrakcji. Znajdziemy tam dwa nowoczesne place zabaw, minigolfa, pokaźnych rozmiarów miasteczko ruchu drogowego, park linowy, skate i trial park czy zewnętrzne siłownie. A wszystko to otoczone bujną i kolorową roślinnością, w odgłosach radośnie szumiącej wody w fontannach i cichutko spadających kroplach solanki w parkowej tężni. Ponadto, park jest miejscem, którego nie sposób przeoczyć wędrując po okolicznych górach – każdy bowiem szlak, prowadzi do parku lub przez park. Lub obok parku.

 

  1. Rabczański Park Fontann z elementami wodolecznictwa

Jeśli ktoś nad szum drzew preferuje szum wody – i dla niego Rabka ma ciekawą ofertę. Bowiem nad warto płynącą kaskadami Poniczanką wiedzie brukowana ścieżka, pełna fontann w różnorodnej postaci. W jej biegu znajdziecie nawet wodospad! Spacerowiczów kusi także wygodnymi altanami piknikowymi, aktywnych sportowców zachęca boiskami do piłki plażowej, ściankami wspinaczkowymi czy zewnętrzną siłownią a na miłujących stacjonarny odpoczynek czekają mini-tężnie solankowe z ławeczkami.

  1. Uroczysko Krzywoń

Dla mających ochotę na nieco bardziej leśne klimaty czeka Uroczysko Krzywoń. Wiedzie przez nie cienista droga poprzecinana potokiem Pociesznej Wody i uatrakcyjniona tablicami Leśnej Ścieżki Edukacyjnej. Dla jej eksploratorów zostało wyznaczone wygodne i bezpłatne miejsce parkingowe, niebagatelnych rozmiarów drewniana wiata z obszernym miejscem do grillowania wewnątrz, ławami i stołami. Całość ścieżki poprowadzona jest szeroką, żwirowaną drogą, która łagodnie najpierw wspina się a później opada do miejsca startu intrygując na swoim przebiegu ciekawostkami na temat fauny i flory okolicznych lasów.

Po więcej szczegółowych informacji odsyłam do naszego wpisu.

  1. Wieża widokowa na Polczakówce (Królewskiej Górze)

Jeśli zapragniecie widoków i tę chętkę Rabka zaspokoi. Usytuowana nieopodal górnej stacji wyciągu narciarskiego Polczakówka kusi rozległymi widokami na Gorce, Beskid Wyspowy, Babią Górę oraz Tatry. Dostępna dla każdego piechura stanowi atrakcyjną propozycję na popołudniowy spacer rozciągniętymi leniwie podleśnymi polanami, których zwieńczeniem jest wdrapanie się na skrytą w leśnym cieniu wieżę widokową. Choć i sam szlak dojściowy koi zmysły widokami na skąpaną w zieloności okolicę!

Po więcej szczegółowych informacji odsyłam do naszego wpisu.

  1. Ścieżka przy Królewskim Potoku

Głodni wrażeń i mocnych emocji? Wsiądźcie w samochód i wypatrujcie ukrytej przed wzrokiem ludzkim wąskiej ścieżki. Wiedzie ona przez mosty, wąskie leśne przecinki, każde wspinać się po drabinach, wdrapywać po stromych zboczach i balansować na krawędziach przepaści. Na wytrwałych wędrowców czeka jednak nie lada gratka: skryta w lesie biwakowa polana z wiatą, ławeczkami, miejscem na grilla i ognisko!

Po więcej szczegółowych informacji odsyłam do naszego wpisu.

 

To co? Przekonani, że warto zajrzeć do Miasta Dzieci Świata i sprawdzić na własnej (a właściwie swoich pociech) skórze czy tytuł nadano nie bez kozery? Bo Rabka to ciekawe miejsce zarówno na jednodniową wycieczkę, rodzinny weekend czy cały tydzień pełen zróżnicowanych atrakcji!