Małopolskie, Okolice Krakowa z dzieckiem, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Rabkoland z dziećmi – atrakcje, mapa i cennik.

Kraina dziecięcej szczęśliwości w kolorowym, gwarnym i lepkim od waty cukrowej wydaniu! Czyli… RABKOLAND!!!


Rabkoland z dziećmi – czy warto się wybrać?

Dawno, dawno temu (czyli jakieś 3 lata wstecz) po raz pierwszy przekroczyliśmy bramy tego kolorowego świata. I tak rok rocznie wracamy przy okazji pobytu w Rabce, bo mimo, że nasze dzieci nie przepadają za nadmiarem atrakcji, co rok skutecznie przypominają nam o odwiedzinach. A, że pytanie „Kiedy pojedziemy do Rabkolandu?”, „Czy już możemy jechać do Rabkolandu?”, „Dlaczego jeszcze nie pojechaliśmy do Rabkolandu?” powtarzane w różnorodnych konfiguracjach i z dużą częstotliwością potrafią złamać najtrwardszego twardziela – wracamy.

Atrakcje w Rabkolandzie

Rabkoland, dedykowany jest przede wszystkim dzieciakom – najwięcej atrakcji dopuszczonych jest dla dzieci powyżej 100cm wzrostu ale nawet maluchy znajdą coś dla siebie. Całość terenu podzielona jest na 5 stref, a w każdej nich mnóstwo propozycji zabaw. Już od wejścia oczom ukazuje się Diabelski Młyn czyli Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni. Wystarczy wsiąść do jednego z wagoników i podziwiać malowniczą panoramę Rabki, Gorców a nawet Tatr! To jednak dopiero początek. Bo różnych środków lokomocji tutaj nie brakuje! Fani kolei mogą wsiąść do kolejki wiozącej przez Cyrk Luna pełen osobliwych stworzeń lub wskoczyć do jednego z wagoników Parady Aut. Straż pożarna? Policyjny radiowóz? Proszę bardzo! Maluchom przypadnie do gustu Kredowy Las, gdzie można skosztować samodzielnej jazdy barwnymi samochodzikami przemierzając kolorowy las licznymi serpentynami. Starszacy niech nie ronią łez! Dla nich znajdzie się coś o większej dawce dreszczyku – Autostop. Czyli miejsce dobrze znane każdemu, kto choć raz odwiedził wesołe miasteczko, gdzie wsiadając za stery samochodu należy unikać (a może właśnie wręcz przeciwnie?) zderzania się z innymi pojazdami krążącymi po arenie. Gdy jednak ciągle będzie Wam mało wrażeń skorzystajcie z Music Express – ale to już kolejka dla „wytrawnych graczy”, bo karuzela kręci się naprawdę szybko w zadziwiających konfiguracjach. Spokojniejszego rytmu można zaznać w Latającej Chatce czy na Weneckiej Karuzeli pełnej barwnych koników wiozących dzieciaki przez bajkowy świat.

Góralsko Dżungla i Dolina Trzmiela

W głębi Rabkolandu znajduje się tajemnicza Góralsko Dżungla, w której można min. zaznać nieco ochłody wśród strzelających wodą totemów czy przejechać się kolejką wiodącą pośród dzikiego lądu. Z kolei na przeciwległym krańcu parku, kryje się najbardziej zaciszny zakątek Rabkolandu czyli Dolina Trzmiela. To przestrzeń dla najmłodszych odkrywców pełna spokojnych, nienachalnych karuzeli, łódeczek, koników, samochodzików, które łagodnie zabierają dzieciaki w kolorowy świat zabawy. Znajduje się tutaj też plac zabaw, gdzie pobujać się można na wyjątkowych Trzmielowych Huśtawkach czy bryknąć wzwyż na… klaunim bucie!

Place zabaw w Rabkolandzie

Do tego barwnego kolażu dołożyć należy co najmniej jeszcze gabinet krzywych luster, Trybikowo – czyli mechaniczny plac zabaw, Wesołą Farmę, wieeeeelką przestrzeń pełną klocków wymiarze maxi, pływające Disco Boat czy podniebne rejsy za sterem samolotu… Brakuje tchu! Czy zatem opisaliśmy wszystkie atrakcje jakie czekają w tej barwnej krainie? Oczywiście, że nie! Dlaczego? Żeby nie zabierać Wam frajdy z odkrywania tego miejsca – a jest co odkrywać! A na dodatek jest się z kim spotykać – bo na odwiedzających, prócz mnogości atrakcji czekają także niezwykli bohaterowie Rabkolandu – min. Jędrek Krucabomba, Pan Trzmiel, Krokodyl Oskar czy Skałuchy – skrzaty zamieszkujące jaskinie pod Rabką. Zatem nie przedłużając zbędnie – polecamy!


INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Bezpośrednio pod kasami znajduje się sporych, bezpłatny parking (GPS: 49.608839, 19.948509). Wjeżdżając na niego należy przejechać przez lokalny targ.
  • Każdego roku Rabkoland nieco się zmienia. Szczegółowa mapa parku obowiązująca w 2021 roku znajduje się tutaj a przy wejściu, każdy otrzymuje jej papierową wersję.
  • Raz kupiwszy bilet, można opuścić park i wrócić w ciągu tego samego dnia. Przy wyjściu należy poprosić w kasie o specjalną opaskę.
  • W Rabkolandzie można wykorzystać bon turystyczny.
  • Na terenie parku znajduje się sporo punktów gastronomicznych oferujących od pizzy, przez pierogi, gofry, lody czy owocowe koktajle.
  • Wejście do Parku jest biletowane. Dzieci do 90cm wzrostu wchodzą bezpłatnie. Te, które mają powyżej 120cm wzrostu płacą 59zł – w tym rodzice (stan na rok 2021). Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.
  • Przy wejściu znajduje się miarka wzrostu, tak samo jak przy atrakcjach, gdyż każda z nich dopuszczona jest dla dzieci o określonym wzroście. Nie ma więc wątpliwości czy maluch kwalifikuje się do skorzystania z atrakcji czy nie.
  • Przy wejściu do Rabkolandu czeka ruchoma taśma aby wygodnie wjechać wózkiem bez konieczności pokonywania schodów.