Narty z dzieckiem, Ośrodki i stoki narciarskie, Polska

„Tylicz-Ski” czyli prawdziwie rodzinna stacja narciarska.

Ośrodek narciarski idealny na rozpoczęcie narciarskiej przygody z dziećmi.


Tylicz – polski biegun zimna

Tylicz śmiało może być nazwany Polskim biegunem zimna – panujący tam niezwykły mikroklimat i natężenie opadów powoduje, że mijając tabliczkę z napisem miejscowości przenosimy się do zupełnie innego świata. Jest coś osobliwego w tej niewielkiej miejscowości, co sprawia, że uprawianie tam sportów zimowych z dziećmi stanowi czas, na który warto czekać cały rok. W samym Tyliczu nie znajdziemy galerii handlowych, kin czy mnóstwa atrakcji – jednak położone tam dwie pokaźnych rozmiarów stacje narciarskie pozwalają w pełni satysfakcjonujący sposób spędzić ferie. Powiedzielibyśmy nawet, że znacząco na plus działa taki charakter tej miejscowości – nie znajdziemy tam straganów z plastikowymi bibelotami, głośnej muzyki dobiegającej z licznych knajp czy tłumów przepychających się na wąskich chodnikach.

Tylicz Ski – mapa ośrodka

Długo szukaliśmy miejsca, w którym zdecydujemy się na rozpoczęcie narciarskiej przygody z naszymi Powsinóżkami. Przed trafieniem do Tylicz.ski spróbowaliśmy kilku sąsiednich miejsc – ta stacja jednak wygrała w cugach! Zaraz powiemy Wam dlaczego.  Zerknijcie na mapę!

Cała stacja

Tylicz Ski – atrakcje.

Tylicz.ski podzielona jest na dwie części – pierwsza z nich, położona na wschodnim stoku Bradowca, obsługiwana przez kolej krzesełkową nr. 1. Stanowi dobrą propozycję dla dorosłych oraz tych śmiało szusujących już starszaków – znajdziecie tam szerokie polany połączone nartostradami co daje wiele różnych możliwości zjazdów z górnej stacji. U jej podnóża znajdziemy wszystko co potrzebne narciarzom do dobrze spędzonego dnia: wygodny, bardzo obszerny, darmowy parking, wypożyczalnię, serwis sprzętu, WC, bistro oraz punkt ratowników. Na zapaleńców czeka tutaj też naśnieżany i ratrakowany tor do snowtubingu i mała górka saneczkowa.

Tylicz Ski – parking

Na tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją narciarską przygodę czeka druga część stacji położona na północnej części góry. Tą część stacji obsługują obszerne,  wygodne i bezpłatne parkingi numer 3 oraz 2, które dzięki usytuowaniu tuż przy kasach pozwalają wygodnie przemieścić się z całym sprzętem na stok. Tuż przy parkingu znajduje się wypożyczalnia sprzętu, punkt serwisowy oraz siedziba szkoły narciarskiej, gdzie zapisać można się na lekcje. A gdy już mamy sprzęt, mróz szczypie nam policzki a serca rozgrzewa oczekiwanie na pierwsze susy pozostaje już tylko kupić karnet i udać się na stok!

Wyciąg taśmowy w Tylicz Ski na Polanie Kubusia

Dla najmłodszych przygotowany został wygodny i bezpieczny wyciąg taśmowy usytuowany na Polanie Kubusia. Pozwala on komfortowo trenować robienie „pizzy” oraz „frytek” czy to w towarzystwie instruktora czy rodziców. Stok został urozmaicony miękkimi postaciami zwierzakami, bramami czy bałwankami, które czekają na przybicie „piątki” w czasie jazdy!

Wyciągi orczykowe i krzesełkowe w Tylicz Ski

Gdy jazda tutaj zostanie opanowana można przenieść się nieco dalej na dwa sąsiednie wyciągi orczykowe czy krzesełkowy. Tutaj stoki są szerokie a nachylenie umiarkowane, co pozwala komfortowo doskonalić narciarskie umiejętności nawet po zmroku – trasy bowiem są oświetlane.

Górka saneczkowa

To jednak ciągle nie wszystko w tej części stacji! Znajdziecie tutaj także małą górkę przygotowaną pod saneczkowe i jabłuszkowe zjazdy, która przypadnie do gustu nie tylko młodszemu rodzeństwu  ale również narciarzom, którzy po zjazdowym szaleństwie wcale nie mają dość! Tuż przy górce znajduje się także mała bawialnio-kawiarnia Leśna Chatka, gdzie w przytulnym cieple dziecko może wypić herbatę, wyszaleć się wśród mnóstwa zabawek podczas gdy rodzice będą szusować na stoku.

Podsumowując…

Spragnieni i głodni po narciarskich przygodach, znajdą wytchnienie w Bistro Sztruks, gdzie można zjeść dania obiadowe, grillowe, naleśniki czy frytki grzejąc się przy kominku. Podsumowując – w tym miejscu znaleźć można wszystko, czego potrzeba by z uśmiechem na ustach kończyć dzień. Jeśli szukacie atrakcyjnego, komfortowego i wygodnego miejsca na rozpoczęcie czy kontynuację narciarskiej przygody to warto wypróbować Tylicz.ski!

 


INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Aktualnie panujące warunki pogodowe na stroku można sprawdzić na kamerach online a wszelkie aktualne informacje na temat funkcjonowania ośrodka na fanpage ośrodka.
  • Starszaki i przedszkolaki mogą wziąć udział w 5-dniowych, grupowych zajęciach z instruktorem jako kursu dla stawiających pierwsze kroki na nartach lub formy doskonalenia umiejętności narciarskich.
  • Zarówno w pierwszej jak i drugiej części stacji znajdziecie restauracje, w której smacznie można zjeść, napić się i skorzystać z toalety.
  • W pobliżu kas znajdziecie wyraźnie oznaczone miejsce spotkań z instruktorem, z ławeczkami gdzie wygodnie można przygotować się do lekcji.
  • Stacja oferuje możliwość  kupna karnetów upoważniających do korzystania z wielu stacji narciarskich wchodzących w skład porozumienia Krynica.ski, karnetów punktowych (do wykorzystania tylko w Tylicz.ski) oraz godzinowych (jazdy 2, 3, 4, 6 godzinne lub wieczorne). Szczegółowy cennik znajduje się tutaj.
  • Łączną długość tras narciarskich na tej stacji to 6km (w roku 2021)
  • Wstęp do Leśnej Chatki jest płatny (w 2021r. 25zł/h) i ograniczony czasowo w przypadku dużej ilości dzieci do maks. 3h.