Narty z dzieckiem, Ośrodki i stoki narciarskie

Master-Ski w Tyliczu – ośrodek narciarski dla rodzin.

Ośrodek narciarski idealny na pierwsze kroki na nartach i rodzinne szusowanie.

Tylicz. Dlaczego warto tam wybrać się zimą?

Tylicz. Położony na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Niskiego, został chyba nieco przyćmiony przez sąsiadującą z nim Krynicę Zdrój, która latem i zimą koncentruje w swoich granicach sporą część ruchu turystycznego. I dobrze! Bo dzięki temu, gdy w Krynicy kolejki, gwar i ścisk tutaj można w spokojnej atmosferze korzystać z atrakcji! A jest z czego! Latem i zimą. Choć o zimie szczególnie mowa bo na terenie Tylicza działają z powodzeniem dwie spore stacje narciarskie, dzięki którym można ciekawie zaplanować rodzinny wypad na narty. Nie bez przyczyny tu o rodzinnym wypadzie mowa, bo Master-Ski reprezentuje wiele cech ośrodka, które pozwalają określić go mianem prawdziwie rodzinnego! Jakie?

Master-Ski – czyli świetny ośrodek narciarski dla rodzin.

Po pierwsze łagodne i szerokie trasy idealne na rozpoczęcie przygody z nartami – stacja oferuje łącznie 7km tras zjazdowych! Po drugie doświadczeni instruktorzy ze świetnym podejściem do dzieci. Po trzecie bogata oferta atrakcji takich jak wieczory przy ognisku, biesiady z kapelą czy górka saneczkowa. Po czwarte super oferta gastronomiczna na stoku z menu dziecięcym i kącikiem zabaw. Czas na konkrety. Co więc znajdziecie w Master Ski?

Opis tras na Master-Ski – raj dla dzieciaków…

Stacja od sezonu 2022/2023 została podzielona na dwie części – zachodnią i wschodnią. Zachodnią część obsługuje 4 osobowa kolej krzesełkowa i dwa wyciągi orczykowe, które pozwalają szusować łagodnym zboczem w dół stoku. W tym miejscu czeka również możliwość przejazdu przez Czarodziejski Las, Fun Park z przejazdem tunelem czy tor do jazdy między tyczkami dla zaprawionych narciarzy! Wszystkie trasy są oświetlone i kończą swój bieg przy karczmie Krywulka, gdzie znajduje się również kasa, wypożyczalnia sprzętu oraz punkt zbiórek z instruktorami. Z pewnością więc traficie tu zarówno na początku jak i pod koniec dnia by wyszaleć się do reszty na przygotowanym poletku saneczkowym. Maluchy z kolei mogą bezpiecznie stawiać pierwsze kroki na dwóch deskach dzięki wyciągowi taśmowemu w dolnej części stacji.

…i dla całych rodzin!

Część wschodnia stacji jest natomiast obsługiwana przez 6 osobową kolejkę krzesełkową. Z jej szczytu rozciąga się malowniczy widok na dolinę, z którym każdy zjazd zyskuje dodatkowo! A jest gdzie zjeżdżać – bo czeka tu druga co do długości nartostrada w Tyliczu o 1200m długości. Szeroka, niezwykle łagodna – pozwoli czerpać radość ze wspólnej jazdy całej rodzinie, bez względu na poziom zaawansowania umiejętności.

Gdzie zjeść w Master Ski?

Odpoczynku natomiast można zaznać w Restauracji Narciarskiej, gdzie można naprawdę pysznie zjeść i nasycić się a dzieciaki spożytkować część energii w kąciku zabaw. W dolnej części stacji czekają kasy, wypożyczalnia sprzętu i mały wyciąg orczykowy. Podsumowując, Master Ski stanowi świetną alternatywę dla zatłoczonych podtatrzańskich kurortów a jakością przygotowania tras, wyciągami i ofertą gastronomiczną śmiało konkuruje z najbardziej popularnymi ośrodkami narciarskimi w Polsce. Więc? Na następne rodzinne ferie… Tylicz?  

INFORMACJE