Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Park Bednarskiego w Krakowie – plac zabaw, dojazd, parking.

Naturalny i zaciszny park z genialnym placem zabaw dla dzieciaków!

Historia Parku Bednarskiego – kilka słów o Wojciechu Bednarskim

Park został założony pod koniec XIX w. przez Wojciecha Bednarskiego, który na wzór Henryka Jordana chciał na prawobrzeżnej części Krakowa, Podgórzu (które nota bene wówczas było samodzielnym miastem) utworzyć miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży. Udało mu się to z dużym sukcesem! Co ciekawe, w latach 50. na dnie kamieniołomu zimą można było na tafli lodowiska, pod barwnymi lampionami wykręcać piruety przysłuchując się grającej orkiestrze. Dziś w tym miejscu, po trwającej kilka lat rewitalizacji, znajduje się piknikowa polana umajona mleczami i upstrzona drewnianymi leżakami gdzie można wypoczywać w otoczeniu wapiennych skał.

Plac zabaw w Parku Bednarskiego

Co jednak najbardziej kusi w Parku Bednarskiego to nowy plac zabaw. Przepadliśmy w nim z kretesem! Naturalny, drewniany, nietuzinkowy i bardzo pomysłowy – nie dziwi więc, że stał się wizytówką parku. Wyróżnia się on bez wątpienia na tle innych miejskich placów zabaw, bo czy często na placu zabaw można nogami uruchomić instrumenty muzyczne? Zobaczyć pokaz teatru cieni? Chyba nie! Wielki plus też za wkomponowanie go w istniejący drzewostan, co zapewnia tak pożądany i deficytowy latem cień.

Naturalne i dzikie zakątki…

Park pozostał cudownie naturalnym, nieco dzikim zakątkiem miasta, w którym chce się przebywać. Latem można wysłuchać koncertu w zadaszonej altanie widokowej, przespacerować się urokliwymi alejkami czy zajrzeć po sąsiedzku na Kopiec Krakusa.

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Do parku najwygodniej dojechać komunikacją miejską wysiadając na przystanku „Korona”.
  • Tuż obok placu zabaw mieszczą się schludne, miejskie toalety oraz parking rowerowy.
  • Przez plac zabaw prowadzi drewniana kładka więc bez trudu można się tu poruszać wózkiem dziecięcym.
  • Na spacer zabierzcie orzeszki! Sporo tu bardzo przyjaznych wiewiórek, które z chęcią skorzystają ze smakołyków!
  • Będąc w okolicy warto się wybrać również do Leśnego Laboratorium Zabaw na Podgórzu