Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Z wózkiem

Sikornik i Muzyczna Polana do słuchania lasu w Krakowie

Intrygująca polana do… słuchania lasu.


Sikornik w Lesie Wolskim

Czy kiedyś, gdzieś, coś wspominaliśmy już o tym, że Las Wolski to niezwykle na mapie Krakowa miejsce? Nie? To już mówimy! Tak? To powiemy jeszcze raz! Otóż ten wyjątkowy obszar stanowi „zieloną perłę” miasta i wytchnienie dla tych, którym w sercu gra beskidzka buczyna. Poza bardziej znanymi atrakcjami jakie w sobie kryje, jak np. ZOO czy Kopiec Piłsudskiego, warto odkryć również te mniej oblegane miejsca. Jednym z nich jest Polana na Sikorniku. Miejsce to wyjątkowe, bo… muzycznie uzdolnione.

Muzyczna polana na Sikorniku – jak do niej dotrzeć? Gdzie zaparkować?

Aby do niego dotrzeć najwygodniej samochód zaparkować na obszernym parkingu wzdłuż ul. Wodociągowej (GPS: 50.053324,19.896431). Następnie wystarczy kierować się w górę drogi by napotkać oznaczenia zielonego szlaku. Maszerując asfaltową, szeroką i wygodną alejką przechodzimy u podnóża Kopca Kościuszki i kryjąc się w cieniu drzew przemierzamy tajemniczy Las Wolski. Mijamy „ławeczkę Pana Wacława” i całodobową ptasią restaurację. Dosłownie po chwili natrafiamy na miejsce jakiego próżno szukać gdzie indziej! Polanę do słuchania lasu. Tutaj latem, spod stóp „uciekają” pachnące poziomki, wiosną pachnie kwitnącą tarniną a latem daje wytchnienie od miejskiego skwaru. To tutaj można dobitnie przekonać się o tym, że w lesie nigdy nie ma ciszy. Posłuchać jak wieloma dźwiękami brzmi las tworząc unikalną symfonię, która uspokaja, łagodzi, wycisza i koi. Wystarczy zająć miejsce w jednym ze specjalnych foteli i… słuchać!

Widokowa polana na Sikorniku

Natomiast by nasycić i wzrok wystarczy przespacerować się kawałeczek dalej i zasiąść przy jednym z przygotowanych stoliczków racząc się widokiem na Kraków i okolicę. A to zaledwie jeden z zakamarków Lasu Wolskiego…  

 


INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Chcąc skorzystać z komunikacji miejskiej, należy wybrać autobus linii 100, 101 i wysiąść na przystanku „Kopiec Kościuszki”.
  • Ze strony Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie możecie ściągnąć instrukcję słuchania lasu.
CHECKLISTA
  • kominy wielofunkcyjne
  • dokumenty osobiste i gotówka
  • telefon z aplikacją mapy.cz 
  • przekąski, gumy do żucia
  • przewijak, woreczki na zużyte pieluchy, pampersy i chusteczki nawilżane
  • chusteczki higieniczne
  • kurtki przeciwdeszczowe