Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi

Uroczysko Wielkanoc – czyli szlakiem Lasów Miejskich Krakowa

Klimatyczne i widokowe uroczysko na mikrowyprawę w zieleń.


Szlak lasów miejskich Krakowa

Krakowie… Krakówku. Ileż jeszcze kryjesz ciekawostek? Mimo, że widzieliśmy już sporo zielonych miejsc ciągle pozostaje sporo do odkrycia! Jedną z takich ciekawostek jest jeden z lasów szlaku miejskich lasów Krakowa – Uroczysko Wielkanoc – destynacja idealna na mikrowyprawę w miejską zieleń. To poprzecinana polanami trasa spacerowa, która swój początek bierze przy ul. Zagórze w Krakowie, gdzie na poboczu drogi można zostawić samochód (GPS: 50.018028, 19.817637).  

Uroczysko i wzgórze Wielkanoc – opis szlaku.

Trasa wiedzie przez uroczysko, początkowo asfaltową drogą, która minąwszy kilka domów „ucieka” w las zamieniając się w wąską, leśną ścieżynkę. Prowadząc przez nieczynny kamieniołom wapienia i snując się leniwie pośród dzikich róż wyprowadza na zwieńczenie wyprawy – Wzgórze Wielkanoc. To punkt kulminacyjny i piękne miejsce piknikowe, które oferuje rozległe widoki na Dolinę Wisły, Bielany czy Las Wolski. Po odpoczynku i błogim lenistwie w promieniach słońca należy kierować się między wapiennymi skałkami malowniczo odsłoniętymi przez czas kryjąc znów w cienistym lesie. Stąd już ledwie kilka kroków i stajemy na przeciwległym krańcu ul. Zagórze podążając wzdłuż domostw do samochodu. Wszak była mowa na wstępie, że to mikrowyprawa!      


INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Chcąc skorzystać z komunikacji miejskiej, należy wybrać autobus linii 112 i 203 jadąc do przystanku „Bolesława Śmiałego”.
  • Wycieczka nie nadaje się na przejazd wózkiem. Za to jest świetną propozycją spaceru o nieco bardziej „górskim” charakterze nawet dla maluchów.