Małopolskie, Okolice Krakowa z dzieckiem, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Las w Goszczy i Punkt Edukacji Przyrodniczo-Leśnej z dziećmi

Ciekawe miejsce na spacer i ognisko z punktem edukacji przyrodniczo-leśnej.


Las w Goszczy z dziećmi

Gdy w Puszczy Niepołomickiej i Puszczy Dulowskiej przemierzycie już wszystkie szlaki warto swoje kroki skierować nieco dalej. Do Goszczy. Ta niepozorna miejscowość ma do zaoferowania nie lada gratkę dla małych nóżek! Choć nie tylko one tutaj znajdą ścieżkę dla siebie. Bowiem Las w Goszczy ugości tych co poruszają się na dwóch rowerowych kołach, wędrują z kijami do nordic walking czy wolą korzystać z przywileju bycia wożonym w wózku dziecięcym.  Przez las nie wiedzie typowy szlak turystyczny ale za to nie brakuje krzyżujących się często ścieżek nordic walking, co daje fajną możliwość kontrolowanego pogubienia się w cieniu drzew.

Zostań pomocnikiem leśnika!

Lasem wiedzie też ścieżka dydaktyczna „Zostań pomocnikiem leśnika” – podobna do tej z Doliny Grzybowskiej. Wystarczy zaopatrzyć się w książeczkę dostępną w Nadleśnictwie Miechów lub ściągnąć ją ze strony internetowej i podążać za oznaczeniami, wykonując zadania i zataczając przyjemną 6 kilometrową pętlę by zdobyć wyjątkowy tytuł „Pomocnika Leśnika”!

Punkt Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Goszczy

Końcowymi punktami ścieżki jest Punkt Edukacji Przyrodniczo – Leśnej czyli miejsca piknikowego (prawie) idealnego! To przestronna polana skąpana w słońcu, gdzie znajduje się piknikowa wiata, miejsce ogniskowe, grillowe, nie-plac zabaw oraz dotykowy leksykon rodzimych drzew! Spokojnie można tutaj spędzić dłuższą (o ile nie można by rzecz wprost, że długą) chwilę traktując to miejsce zarówno jako przystanek na trasie jak i docelowy punkt mikrowyprawy w zieleń. Wszak tego nigdy dość!

 


INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Samochód zostawić można na poszerzeniu drogi przy ul. Pod Lasem (GPS: 50.189704, 20.027514).
  • Nieopodal znajduje się Stadnina Koni Kochul, gdzie można umówić jazdę (również w terenie).
  • Wózkiem dziecięcym przejdziecie wygodnie tylko do Punktu Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Dalsza część ścieżki nie nadaje się na wózek.
  • Jeśli będziecie chcieli zorganizować grupowe spotkanie jak np. urodziny w wyznaczonym miejscu piknikowym należy wcześniej zgłosić je do Nadleśnictwa Miechów.