Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Z wózkiem

Park Dąbie w Krakowie

Nadwiślański park z intrygującym, smoczym placem zabaw!


Park Dąbie – czyli park nad Wisłą!

Czy krakowska Wisła to tylko rozciągnięte wzdłuż jej biegu bulwary? Otóż nie! Tuż za stopniem wodnym Dąbie mieści się niewielki acz pełen atrakcji miejski park – Park Dąbie. Rozciąga się od ul. Ofiar Dąbia do al. Pokoju i kusi przede wszystkim nietuzinkowym placem zabaw.

Smoczy Skwer w Parku Dąbie – plac zabaw na medal!

Jest on zaprzeczeniem krzykliwych, plastikowych i tandetnych placów zabaw. Ten, jest zatopioną w bujnych kwiatach, szumiących trawach i cieniu starych drzew oazą w codziennym zgiełku miasta. Tutaj znajdą się atrakcje dla każdego – począwszy od maluchów, przez starszaków, na dorosłych skończywszy. Bo na placu czekają zarówno klasyczne huśtawki jak i dwugłowy smok, z długim ogonem, który czuwa nad poziomem decybeli dziecięcych pisków radości! Można się na niego wspinać, skakać i wdrapywać – wszystkie chwyty dozwolone a on sam cierpliwie znosi wszystkie formy dostania się na jego grzbiet!

 

Plac zabaw dla starszaków!

Starszakom, może przypaść do gustu sporych rozmiarów linarium i „patykarium” – czyli skomplikowana i misterna, sznurkowo-drewniana konstrukcja, zachęcająca do niewybrednych akrobacji! Rodzice natomiast mogą pobujać się w hamaku czy skorzystać z zewnętrznej siłowni, ciągle mając na oku rozbrykane towarzystwo. To jeden z serii „Smoczych Skwerów” realizowanych w Krakowie – inne jego odsłony można spotkać choćby w Parku Lotników czy Parku Decjusza. W taki sposób można „kolekcjonować” krakowskie smoki wędrując od placu zabaw do placu zabaw. Może i nam kiedyś uda się odwiedzić wszystkie!

Parking i dojazd do Parku Dąbie

Park Dąbie to jednak nie tylko plac zabaw – ale też boisko do koszykówki, stoły do ping-ponga i ścieżka rowerowa. Rozciąga się ona między Nową Hutą a Podgórzem co stanowi ciekawą propozycję wycieczkową dla tych, którzy lubią przemierzać Kraków na dwóch kółkach. Tym, którzy wybierają samochód, polecamy zaparkować wzdłuż bloków przy ul. Widok (GPS: 50.057237, 19.978417) lub ul. Bajeczna (GPS: 50.057310, 19.977014) skąd między blokami należy kierować się w stronę Wisły. Korzystający z komunikacji miejskiej wygodnie dojadą tramwajami numer 1, 14 i 22 oraz autobusami linii 125 – należy wówczas wysiąść na przystanku „Ofiar Dąbia” i spacerem dotrzeć nad Wisłę.

 


INFORMACJE