Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Z wózkiem

Park Wadów w Krakowie

Cisza i spokojna enklawa zieleni z ciekawym placem zabaw.


Park Wadów i Dwór Badenich

Jakby nie Kraków a jednak… Zaciszny cień wyniosłych wiązów i park, kuszący ciszą i spokojem – tak w skrócie można by opisać Park Wadów. Leży na Wzgórzach Krzesławickich i otacza klasycystyczny Dwór Badenich, będący niegdyś mieszkaniem, szkołą i przedszkolem. Dziś wymaga gruntownej rewitalizacji aby przywrócić jego dawny blask!

Plac zabaw w Parku Wadów – Smoczy Skwer

Atrakcyjności jednak nie można odmówić placowi zabaw, który znajduje się na terenie parku. To bowiem jeden z licznych „Smoczych Skwerów” na terenie Krakowa, podobny tym z Parku Dąbie czy Parku Lotników. Mali i więksi znajdą tutaj coś dla siebie. Bo do wyboru jest drewniany labirynt z tablicą kredową do zapisywania jego topografii, huśtawki, mniejsze i większe konstrukcje do wspinaczek, zjeżdżalnie, „głuchy telefon”, domek z piaskownicą i to, co dzieciaki lubią najbardziej! Dwugłowy smok strzegący historii parku i dworu, którego ogon doskonale nadaje się do szybkich i licznych zjazdów! Park jest bardzo zadbanym, zacisznym i spokojnym miejscem, więc prócz harców na placu można przechadzać się wygodnymi alejkami i piknikować dopóki starczy prowiantu!

     


INFORMACJE
 
WSKAZÓWKI
  • Samochód zaparkować można wzdłuż ogrodzenia parku na poboczu ul. Jaskrowej (GPS: 50.099587, 20.124000)
  • Do parku jest też wygodny dojazd za pośrednictwem MPK – należy wysiąść na przystanku „Wadów Szkoła” jadąc linią autobusową numer 117, 160, 242. Nie zapomnijcie zabawek do piasku – tutaj go nie brakuje.