Beskid Niski, Góry z dzieckiem, Podkarpackie, Polska, Wieża widokowa, Wycieczki z dziećmi

Desznica i wieża widokowa na Górze Desznickiej – jak dojść? Gdzie zaparkować?

Wyjątkowe muzeum, w którym… toczy się codzienne życie.

Wieża widokowa w Desznicy na Górze Desznickiej – najkrótszy szlak

Nie do dziś wiadomo, że Beskid Niski, to przede wszystkim teren pełen malowniczych dolin a widoków rozpościerających się ze szczytów, raczej próżno szukać. No chyba, że mowa o miejscowości Desznica i o Desznickiej Górze… To bezleśne wzniesienie, na którego szczycie dumnie pręży się wieża widokowa. Wieża widokowa w Desznicy, to stalowo-drewniana konstrukcja, której budowa była dość kontrowersyjnym wydarzeniem… Nie mniej warto wybrać się na nią np. przejazdem w dalsze części Beskidu Niskiego bo jej osiągnięcie możliwe jest dla każdego w bagatela… 15min.

Jak dotrzeć na wieżę widokową w Desznicy?

Ścieżka, którą dotrzecie na wieżę widokową w Desznicy bierze swój początek przy niewielkim ale bardzo wygodnym parkingu. Już stąd widoki są prawdziwie idylliczne! Wieżę widać stąd „jak na dłoni” więc wystarczy kierować się szeroką, polną drogą pod jej stopy. Przewyższenia do pokonania w zasadzie brak więc spokojnie może się tu wybrać zarówno maluch, starszak jak i cała rodzina z najstarszymi jej członkami włącznie! Wózek z dużymi kołami również powinien dać rady.

Widoki z wieży widokowej w Desznicy

Wieża widokowa w Desznicy to solidna konstrukcja – nie straszne jej wichury i zamiecie, które mogłyby wywoływać u odwiedzających ją turystów przyspieszenie tętna. Górny taras również jest solidnie zabudowany. Rozpościera się z niego bajeczna panorama na wszystkie strony świata, obejmująca swym zasięgiem Pogórze Strzyżowskie, Dynowskie, Ciężkowickie, majestatyczny Beskid Niski a nawet Słowackie szczyty! Na przeciwległej do wieży w Desznicy wzniesieniu, Grzywackiej Górze, również znajduje się wieża widokowa. To stalowa konstrukcja zwieńczona krzyżem, po której wejście może nastręczać nieco trudności z uwagi na wiodące na jej szczyt bardzo kręte schodki. Bez trudu można odwiedzić je obie w jedno spokojne przedpołudnie. Inną, wymagającą nieco dłuższej wędrówki propozycją jest wycieczka na Cergową czy Ferdel. To co? Którą wieżę w Beskidzie Niskim wybierzecie?

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Samochód bezpiecznie możecie zaparkować na bezpłatnym parkingu – zobaczycie z niego wieżę (GPS: 49.33571, 21.28155)
  • Latem ścieżka na wieżę biegnie pośród pastwisk – uważajcie na elektryczne pastuchy. Działają.