Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi

Staw przy Kaczeńcowej Bieńczycach – czyli Kraków mniej znany

Dziki i zaciszny zakątek ze stawem w roli głównej.

Staw przy Kaczeńcowej

Letni piknik nad stawem? Czemu nie! I to bez konieczności wyjazdu z miasta. Jeśli taki pomysł gra w Waszym sercu to wpadnijcie nad Staw przy Kaczeńcowej w Bieńczycach! To niewielki staw otulony bujnymi kasztanami, z szumiącymi liśćmi tataraku i zamieszkującą go przyjazną kaczą rodzinką gdzie w ciszy i spokoju można rozkoszować się miejskim latem. Choć i jesienią staw prezentuje się niezwykle barwnie i przyjemnie. Aż ciężko sobie wyobrazić, że wcześniej mieściły się tutaj baraki, zaniedbane garaże i dzikie wysypisko śmieci…

Dziki zakątek w mieście

Jest to miejsce dosyć dzikie i niezbyt często uczęszczane dlatego można tam liczyć na ciszę i spokój. Można rozłożyć koc lub bujać się na klimatycznych, drewnianych huśtawkach na pobliskim, zielonym skwerku i delektować wolno płynącym czasem! Jeśli ktoś będzie poszukiwał większej ilości atrakcji to całkiem niedaleko znajduje się Zalew Nowohucki z plażą, strefą foodtrucków, placem zabaw dla dzieciaków, siłownią i tężnią solankową. Brzmi jak przepis na udany dzień!

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • W pobliżu stawu brak wydzielonego parkingu. Samochód można zostawić na poboczu ul. Kaczeńcowej (GPS: 50.087362, 20.032660).