Małopolskie, Okolice Krakowa z dzieckiem, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Park Zarabie w Myślenicach – park linowy, plaża nad Rabą i plac zabaw

Park pełen atrakcji – idealny na rodzinną wyprawę. Plac zabaw, park linowy i kamienna plaża nad Rabą!

Pomysł na wycieczkę z Krakowa

Mikrowyprawa z Krakowa? Jedź do Myślenic! To kameralna miejscowość, która łączy w sobie wiele przyjemnych rzeczy! Z jednej strony jest „bramą” do Beskidu Wyspowego gdzie trzeba się już nieco wysilić w trakcie wycieczki, z drugiej zachęca parkowymi alejkami i szumem rzeki do spokojnego spaceru. Wizytówką tego miasta jest Park Zarabie ciągnący się wzdłuż rzeki Raby a w nim… place zabaw, przytulne kawiarenki, plenerowa siłownia, ścieżka sensoryczna i park linowy!

Park Zarabie w Myślenicach z dzieckiem

Najwygodniej zaparkować samochód na bezpłatnym parkingu w centrum miejscowości, tuż przy stadionie sportowym (GPS: 49.822146, 19.947995). Dalej wystarczy przejść przez ulicę by znaleźć się w cienistym parku i zrobić… pierwszą przerwę. Bo przecież obok placu zabaw nie można przejść obojętnie! To klasyczny, drewniany, parkowy plac zabaw wyposażony w huśtawki, miejsca do wspinaczki i tyrolkę. A to przecież dzieci kochają!

Górny Jaz w Myślenicach i Góra Chełm

Dalej alejki piesze i rowerowe nieco kluczą zachodząc na siebie raz po raz by doprowadzić do Górnego Jazu, pełniącego rolę naturalnego, rzecznego basenu z którego latem z powodzeniem korzystają przyjezdni i mieszkańcy plażując na kamienistym wybrzeżu. Choć dzieci rzucaniem kamieni do wody nie gardzą chyba niezależnie od pory roku! W tym miejscu znajduje się też niebieski, wiszący mostek którym można przeprawić się na drugą stronę rzeki by skorzystać z niewielkiej, naturalnej ścieżki sensorycznej. Tak tylko mówię, gdyby jednak kamienie się komuś znudziły… Od tego miejsca zaczyna się najbardziej „komercyjna” część parku bo po drugiej stronie ulicy znajdują się parkingi pod dolną stacją kolejki krzesełkowej na Górę Chełm. Można więc uatrakcyjnić wycieczkę bez zbędnego zachodu! W tym miejscu koncentruje się też oferta gastronomiczna – znajdują się tutaj sezonowo działające lokale, foodtrucki z lodami, goframi i innego rodzaju fastfoodem. To jednak nie koniec parku!

Plac zabaw na Zarabiu w Myślenicach

Jego dalsza część obejmuje plenerową siłownię oraz piracki plac zabaw, którego główny punkt stanowi niebieska łódź oraz wieża obserwacyjna, z której wypatrywać można wrogich okrętów! W cieniu drzew znajdują się także wyznaczone miejsca do grillowania z ławeczkami i stolikami – kto tęskni za grillowanymi potrawami może tu zaspokoić apetyt.

Park linowy w Myślenicach na Zarabiu

Natomiast na samym końcu alejek, przy najdalej wysuniętym na zachód parkingu znajduje się Park Linowy „Małpi Gaj”. Przygotowany zarówno na małych jak i dużych zdobywców żądnych przygód! Najmłodsi mogą spróbować swoich sił na niskiej, zabezpieczonej w całości siatkami trasie (obowiązuje tutaj bilet całodzienny w wysokości 20zł za osobę w 2022r). Starsze dzieci oraz dorośli (o minimalnym wzroście 140cm) mogą spróbować swoich sił na 6m lub nawet 9m wysokości! Fani adrenaliny – trzymamy kciuki!

 

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Z Myślenic można urządzić miłą przechadzkę na szczyt Uklejnej lub na Polanę na Mikołaju.
  • Wszystkie wymienione w tekście parkingi są bezpłatne (informacja z roku 2022). Ten znajdujący się przy parku linowym jest najbardziej zacieniony. Pozostałe są bardzo nasłonecznione.
  • Nie ma możliwości zatoczyć pętli w parku – trzeba przejść z jednego końca na drugi. My skorzystaliśmy z opcji wydelegowania Przemka po samochód a sami spędziliśmy czas w parku linowym.