Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie z dziećmi

Tutaj odsłonią się przed Wami kulisy działalności lotniska i dowiecie się wszystkiego co niezbędne, przed podróżą samolotem.

Czego dowiesz się w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie?

Gdzie dowiecie się dlaczego piloci samolotu nigdy nie dostają dwóch takich samych dań na obiad? Jak samolotem transportuje się zwierzaki? Czy można przewieźć w bagażu podręcznym wałek do ciasta? Dlaczego najpiękniejszą pamiątką z wakacji są wspomnienia? W Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie!

Centrum Edukacji Lotniczej – co to?

To unikatowe miejsce działające przy Porcie Lotniczym Kraków-Balice, które wykorzystując oryginalną infrastrukturę dawnego terminalu pasażerskiego zaznajamia dzieci z regułami obowiązującymi w trakcie podróży samolotem. Od momentu pakowania bagażu, przez odprawę, kontrolę bezpieczeństwa aż po bezpieczne lądowanie – a to wszystko w interaktywnej i angażującej dzieciaki formule. Zatem… Lecimy!

Jak wygląda zwiedzanie Centrum Edukacji Lotniczej?

Zwiedzanie CEL odbywa się w towarzystwie przewodnika, który przeprowadza grupę przez poszczególne sale i zdradza, jak lotnisko funkcjonuje za zamkniętymi drzwiami. W trakcie zwiedzania zostaniecie wyposażeni w praktyczną wiedzę o tym, jak zachować się w trakcie startu czy lądowania samolotu a specjalna ekspozycja stworzona z ponad 1200 przedmiotów zarekwirowanych w trakcie kontroli, raz na zawsze uświadomi Was czego nie można pakować do bagażu podręcznego. To jednak nie wszystkie zagadnienia! Cześć ekspozycji poświęcona jest również konwencji CITES, gdzie dzieci odkrywając poszczególne „półeczki” zgłębiają wiedzę na temat zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Natomiast w ogólnodostępnej sali wyposażonej w elementy struktury terminalowej zerkniecie na rozkład lotów czy spróbujecie swoich sił w roli koordynatorów naziemnego ruchu lotniczego. Nas taka oferta kusi!

Taras widokowy Lotniska Kraków Balice z dziećmi

Po zwiedzaniu CEL warto się wybrać jeszcze na lotniskowy taras widokowy, który mieści się na drugim piętrze lotniska w części odlotów. Aby się do niego dostać należy wyposażyć się w 2 złotową monetę, którą wrzucamy do obrotowej bramki. A co dalej? Wybrać się w podróż samolotem!  

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Wizytę w CEL należy zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie internetowej a na trzy dni przed przybyciem potwierdzić obecność. Odpłatność odbywa się na miejscu (gotówką lub kartą).
  • Zwiedzanie odbywa się w weekendy ale organizowane są tu także półkolonie, szkolne warsztaty czy urodziny.
  • Dla gości przygotowano bezpłatny parking pod samym wejściem (GPS: 50.074831, 19.806266) – szlaban otwiera się automatycznie w momencie podjazdu.