Małopolskie, Okolice Krakowa z dzieckiem, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Miechów i planetarny plac zabaw w Parku Miejskim

Najlepszy plac zabaw w okolicy Krakowa i przyjemny park na rodzinny spacer.

Planetarny plac zabaw w Miechowie

Podróż w kosmos? Proszę bardzo! Nie tylko NASA ale też Miechów oferuje taką możliwość. Rakiety stoją gotowe do startu a międzygalaktyczne zjeżdżalnie czekają na pierwszych śmiałków. Ulokowane w Parku Miejskim w Miechowie są główną atrakcją tutejszego planetarnego placu zabaw, który podbija serca mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Pośród wysokich, zielonych i bujnych drzew znajdują się dwie wysokie wieże stojące w centrum placu tworząc niejako „serce układu słonecznego”, będącego inspiracją dla tego zakątka. Odchodzą z nich fantazyjnie zakręcane zjeżdżalnie a dookoła utworzono mnóstwo pagórków z tunelami, olbrzymie linaria, skałki do wspinaczki i trampoliny. Przedszkolaki i starszacy będą zachwyceni odkrywając wszystkie przygotowane tu atrakcje.

Plac zabaw w Parku Miejskim – też dla maluchów!

Młodszym dzieciakom pewnie bardziej przypadnie do gustu nieco mniejszy ale równie barwny i pomysłowy plac zabaw, na którym też nie brakuje górek, tuneli, sprzętów do wspinaczki i zjeżdżalni. Jest on ogrodzony i w całości wyłożony miękką, antypoślizgową nawierzchnią przy równoczesnym zachowaniu bogatego drzewostanu – dzięki temu nawet latem można tu spokojnie spędzać długie godziny.

Park Miejski w Miechowie – pełen atrakcji dla dzieci i nie tylko

To ciągle nie wszystko. Choć parkowe alejki zachęcają do spaceru, trudno tutaj zrobić kilka kroków by nie przystanąć przy następnej atrakcji. Centralną część parku zajmują multimedialne, podświetlane po zmroku fontanny okalające instalację przypominającą skalno-lodowe bloki. Tuż obok natomiast, faluje sadzawka z kwaczącymi mieszkańcami pośród szumiących szuwarów. Wędrując pod pergolami można dostrzec drewnianą bramę, której napis zaprasza w progi „Ogrodu ZEN”. To póki co kilka bloków skalnych i mnóstwo bambusowych sadzonek, którym należy dać nieco czasu by zapełniły przeznaczoną im przestrzeń. W głębi parku można zdecydowanie zaznać relaksu na drewnianych leżakach lub wręcz przeciwnie – spędzić aktywnie czas na zewnętrznej siłowni. Warto przejść się po nietuzinkowym mostku, jakby wyjętym wprost z parku linowego! Innymi słowy – co krok to coś nowego!

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Bezpośrednio przy wejściu do parku od ul. Marii Konopnickiej znajduje się bezpłatny (stan na rok 2022) parking (GPS: 50.358910, 20.037691).
  • Na terenie parku znajdują się bezpłatne toalety (z przewijakiem).