Małopolskie, Okolice Krakowa z dzieckiem, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Polana Sitowiec w Puszczy Niepołomickiej

Puszcza Niepołomicka to nie tylko leśne drogi idealne na rowerową przejażdżkę. Znajdziemy w niej również idealne miejsce na urządzenie ogniska w gronie przyjaciół!

Nasze drugie imię to „współdziałanie” – dlatego wpis ten powstał we współpracy z marką Reima.

Polana Sitowiec

Chętni na ognisko? Nic prostszego! Wystarczy udać się do Woli Batorskiej, gdzie mieści się Punkt Edukacyjno-Turystyczny Nadleśnictwa Niepołomice. Na skrzyżowaniu dróg mieści się leśniczówka, a tuż obok niej sporych rozmiarów Polana Sitowiec. Została ona wygodnie zagospodarowana umożliwiając na jej terenie organizację imprez z płomieniem ogniska w centrum wydarzenia. Znajdziemy tutaj zadaszone i oświetlane wiaty z ławkami, stołami oraz przygotowane palenisko z rusztem. Do tego wiata ze zbiorem suchego drewna i kijki – oto wszystko, co może być potrzebne do organizacji turystycznego spotkania! Na tyłach polany, ulokowane zostały tablice edukacyjne z zadaniami dla dzieci – co prawda nie ma ich wiele a stan w jakim się znajdują mógłby być nieco lepszy ale… Sama polana jest wystarczającą przestrzenią do zabawy dla dzieciaków!

REIMA – na rosę, na ognisko, na mikrowyprawę!

Ogniskowy blask najlepiej prezentuje się o zmierzchu – gdy na trawie osiada rosa a dzieci dostrzegają świat w innych, niż dzienne barwach. Warto wtedy w „zanadrzu” mieć ze sobą pewne okrycie wierzchnie, które pozwoli w pełni cieszyć się urokami ognia. Taką odzież techniczną o doskonałych parametrach zapewnia seria Originals kultowej firmy Reima! W tych kurtkach i spodniach nie straszna nawet nagła zmiana pogody i oberwanie chmury o wieczornej rosie nie wspomniawszy! Na dno plecaka szczególnie warto zapakować lekką, wiatroszczelną, wodoodporną i oddychającą kurtkę Soutu- zwija się mały pakunek a w razie potrzeby będzie „jak znalazł”!

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Na terenie punktu znajduje się również polowa toaleta.
  • Aby skorzystać z miejsca ogniskowego wymagana jest rezerwacja oraz kontakt z Nadleśnictwem Niepołomice. Szczegóły rezerwacji znajdują się w Regulaminie użytkowania polany.
  • Pozostałe miejsca w Krakowie i najbliższej okolicy, gdzie można urządzić ognisko to min. Las Witkowicki oraz Polanie Wobra w Lesie Wolskim. Nie mniej na organizację ogniska wymagana jest każdorazowa zgoda Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz uiszczenie określonej opłaty.