Lubelskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego

Miejsce, gdzie można poznać tajniki roztoczańskiej fauny i flory.


Ośrodek Edukacyjno – Muzealny RPN

Jak poznać z bliska świat fauny i flory, która urozmaica roztoczański krajobraz? Najlepiej wybrać się na szlak i stanąć „oko w oko” z cudownościami jakie funduje nam przyroda. Inną fajną opcją, z której warto skorzystać, to odwiedziny miejscowych ośrodków edukacyjnych – również na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego taki znajdziecie.

Parking, toalety i bilety na ścieżki przyrodnicze.

To miejsce wielofunkcyjne – jest tutaj spory płatny parking, toalety, kasy w których można kupić bilet na płatne ścieżki przyrodnicze, punkt informacji turystycznej i węzeł szlaków. Jednak zasadnicza rola tego miejsca to przede wszystkim przybliżanie świata zwierząt i roślin w ciekawy dla dużych i małych sposób.

Oferta ośrodka

Chcąc zajrzeć do wnętrza Ośrodka i zwiedzić ekspozycję stałą należy zakupić bilet wstępu. Składa się ona z 11 dioram ukazujących 17 różnych środowisk – począwszy od dawnych dziejów tutejszego lądu na rodzajach miejscowych lasów skończywszy. To jednak nie wszystko – bowiem cyklicznie organizowane są także wystawy czasowe, zajęcia edukacyjne a tamtejsza biblioteka daje możliwość zgłębienia wiedzy.

Ekspozycja zewnętrzna

Druga część ośrodka to zlokalizowana w ogrodzie ekspozycja, pełna zagadek i zadań. Pozwala w interaktywny i ciekawy sposób poznać sekrety mieszkańców okolicznych lasów. Do tej części wejść można bezpłatnie choćby w trakcie spaceru nad Stawy Echo – szlak z wydm bowiem właśnie tutaj kończy swój bieg. To co? Dobra opcja?


INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Obok ośrodka znajduje się także pokazowa strefa uli ze sklepikiem, gdzie kupić można miodowe przekąski.
  • W ogrodzie ośrodka znajdują się też ciekawe ekspozycje z przypisanymi do nich bajkami.
  • Ośrodek czynny jest sezonowo o różnych godzinach. Szczegóły i aktualne informacje przed wyjazdem warto sprawić tutaj.