Mazowieckie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Ogród Świateł „Piotruś Pan” w Powsinie

Wyjątkowa, świetlna wystawa plenerowa niedaleko Warszawy.


Dorosłym być, ach dorosłym być…

Kto z nas, dorosłych, będąc dzieckiem nie marzył o tej chwili, gdy wkroczy w dorosłość i od tej pory „wszystko będzie mógł”, „nikt nie będzie mówił co mam robić”? Ach słodka naiwności! Teraz już każdy z nas przekonał się, że nie do końca nasze ówczesne wyobrażenia pokrywają się z rzeczywistością… Na szczęście znajdziemy w zimowej Polsce kilka miejsc, gdzie można na chwilę cofnąć czas… Stać się na powrót dzieckiem. Wejść do bajkowego świata i dać się ponieść wyobraźni!

Ogród Świateł w Powsinie z dziećmi – czy warto?

Jednym z nich jest Ogród Botaniczny w Powsinie nieopodal Warszawy, gdzie znajdziemy pełną świetlnych atrakcji wystawę plenerową poświęconą przygodom Piotrusia Pana. Przekraczając próg Nibylandii każdy przenosi się do krainy wyobraźni i dzieciństwa pełnego niesamowitych przygód. Podążając szlakiem książkowych bohaterów poznajemy ich losy i śledzimy ich poczynania przedstawione w zachwycającej formie. Do naszych uchu dobiega odgłos tajemniczego lasu spowitego mgłą, dźwięk walk z podstępnym Kapitanem Hakiem oraz pełna dramaturgii muzyka towarzysząca mappingowi. Zagub się w świetlnym labiryncie pełnym niespodzianek, daj się oczarować pokazowi laserów, stań oko w oko ze złowieszczą załogą Kapitana Haka i uśmiechnij się szeroko na widok Dzwoneczka! Skąp się w tej feerii barw i wraz z dziećmi odkryj beztroski świat zabawy w nieoczywistej formie!

Parking, bilety i mapa Ogrodu

Najwygodniej do Ogrodu dostać się za pomocą samochodu zostawiając go na płatnym parkingu nieopodal ogrodu (GPS: 52.104678, 21.094741) – szybko się on zapełnia i przy wyjeździe tworzy się niebotycznych rozmiarów korek więc warto uzbroić się w cierpliwość. Inną opcją jest skorzystanie z komunikacji miejskiej i przyjazd autobusem na pętlę pod wejściem do Ogrodu. Bilety na wystawę najwygodniej kupić online wybierając odpowiednią godzinę zwiedzania – czas pobytu na wystawie jest natomiast nielimitowany. Jeśli jednak będzie to spontaniczna wyprawa, bilety można zakupić również w kasach bezpośrednio przy wejściu. Spacer przez wszystkie świetlne instalacje zajmuje porządną chwilę i najwygodniej robić to podążając za mapą by nie pominąć żadnej z atrakcji.    

INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Przy wejściu można pobrać mapkę z quizem. Podążając przez kolejne stacje należy „zdrapywać” prawidłowe odpowiedzi a przy wyjściu wrzucić ją do skrzyneczki. Wówczas na emaila otrzymacie bon zniżkowy na zakup biletów do innych Ogrodów Świateł w Polsce!
  • W sezonie 2021/2022 w Polsce znajdziesz też bohaterów innych bajek – w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Lema czeka Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków a w Chorzowskiej Legendii samego Alladyna.
  • Na terenie Ogrodu oraz przy wyjściu znajdują się punkty z drobną gastronomią (frytki, gofry, kawa, gorąca czekolada itp.) a także stoiska z drobnymi gadżetami kuszące dzieciaki.
  • Wystawa jest oblegana – warto pojawić się tutaj wraz z otwarciem lub w późniejszych godzinach. Najbardziej tłoczno tutaj w godzinach 17:30-19:00.