Beskid Sądecki, Góry z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wieża widokowa, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Muszyna – najlepsze atrakcje! Co warto zobaczyć?

Muszyna. Mała i spokojna miejscowość uzdrowiskowa położona w otoczeniu malowniczo falującego Beskidu Sądeckiego.

Gdzie leży Muszyna?

Stąd dosłownie „rzut beretem” do dużo bardziej tłumnej i rozbudowanej Krynicy Zdrój czy Piwnicznej. Beskid Niski także stoi otworem! Zimą można się tu oddać narciarskiemu, saneczkowemu i łyżwiarskiemu szaleństwu natomiast latem to kraina idealna na niespieszne spacery wzdłuż płynącego doliną Popradu. Także dla rodzin z dziećmi!

Ogrody Zmysłów

Ulokowane na wzniesieniu tematyczne ogrody oddziałujące intensywnie na różne zmysły. Zapach rozpalonej słońcem mięty, dotyk giętkich i miękkich traw, intensywne kolory różnorodnych kwiatów przyciągające wzrok czy widoki zapierające dech – to tutaj!

Las Lipowy Obrożyska

To rezerwat przyrody, w którym jak nazwa wskazuje królują lipy – upojnie pachnące, niezwykle miododajne drzewa, które są tu szczególnie cenione. Z drewna jednej z lip pochodzącej z tego rezerwatu został wyrzeźbiony przez Wita Stwosza ołtarz Kościoła Mariackiego w Krakowie! Przez rezerwat wiedzie znakowana ścieżka przyrodnicza zataczająca ok. 1,5km pętlę. Swój początek bierze przy parkingu i wiacie piknikowej (GPS:…) i wraca w to samo miejsce.

Ogród Baśni i Legend

To zielona kraina z odtworzonymi chatkami, w których można spotkać bohaterów lokalnych podań takich jak Diabeł Boruta, Czarownica czy Studnice pilnujące miejskich studni.

Ruiny zamku Baszta

Wynurzające się spomiędzy drzew jasne, kamienne pozostałości zamku który miał za zadanie bronić granicy i szlaków handlowych oraz pełnić funkcję komory celnej. To także doskonały punkt widokowy na okolicę!

Magiczne Ogrody

Kolejny ogród – tym razem pełen sympatycznych mieszkańców takich jak barwne karpie koi mieszkające w malowniczej sadzawce, woliery pełne ptactwa z dalekich zakątków i alpaki. To tylko część zwierzaków jakie tu można spotkać!

Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie

Cel idealny na upalny, letni dzień! To kompleks zewnętrznych basenów ze zjeżdżalniami, basenem pływackim, strefą dla maluszków (gdzie głębokość niecki basenowej nie przekracza 40cm), parkiem linowym oraz polem do minigolfa. Wszystko to dostępne w cenie biletu (w 2022 wejście całodniowe dla osoby dorosłej wynosiło 46zł, dla dziecka 36zł). Baseny otacza zielony teren a cień zapewniają liczne parasole rozstawione dookoła niecek. Na mały i duży głód natomiast zaradzi Restauracja Zapopradzie znajdująca się tuż przy basenach. Naprzeciwko basenów, wzdłuż Alei Zdrojowej znajduje się obszerny, bezpłatny parking.

Czarna Młaka

Czarna toń niewielkiego, leśnego jeziorka na zboczach Malnika to cel spokojnej wędrówki. To miejsce niezwykle spokojnie gdzie z dużą dozą prawdopodobieństwa nie spotkacie nikogo prócz kijanek, kumaków, szumu szuwarów i obrazu wiekowych sosen odbijającej się w tafli jeziorka. Wiedzie do niego szutrowa, leśna ścieżka a samochód zaparkować można na poboczu drogi (GPS:49.362649, 20.935274).

Kort tenisowy i lodowisko w Muszynie

Biała kopuła wyróżniająca się na zielonym tle wszechobecnych ogrodów. Latem można tam rozegrać partię tenisa, zimą natomiast zamienia się w jedno z najnowocześniejszych w okolicy krytych lodowisk. Spory, bezpłatny parking znajduje się wzdłuż Alei Zdrojowej (GPS: 49.350246, 20.889529)

Park Zdrojowy Baszta

Urokliwe alejki spacerowe i ścieżki rowerowa snujące się wzdłuż potoku Szczawnik, który spływa licznymi kaskadami. Utworzono nad nim niewielkie plaże, siłownię plenerową oraz pijalnie wody mineralnej. W sam raz na leniwą przechadzkę! Parking znajduje się przy ul. Zazamcze.