Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Magiczna Osada i Edukacyjna Strefa Pingwina w Czarnym Groniu – parking, atrakcje i opinia

Nietuzinkowa przestrzeń zabawy i nauki pośród beskidzkiego lasu.


Magiczna Osada w Czarnym Groniu – czy warto się wybrać z dzieckiem?

Stać się zdobywcą wyniosłych baszt i odkryć tajemne zakamarki podziemnych korytarzy? Tylko w Magicznej Osadzie! To część kompleksu wypoczynkowego Czarny Groń, gdzie jak deklarują Gospodarze – nuda się nie uda! I mają rację. Bo Magiczna Osada to zaledwie jedna z atrakcji jaką Groń ma do zaoferowania. Ulokowany pośród beskidzkich wzniesień, nieopodal Andrychowa, Czarny Groń przyciąga mnogością atrakcji o każdej porze roku. Magiczna Osada to jedno z fajniejszych miejsc na dziecięcej mapie Beskidów. Wykorzystując dziecięce marzenia i energię młodych pasjonatów powstał wyjątkowy plac zabaw, gdzie każdy zamienić się może w zdobywcę, rycerza, nieposkromionego marzyciela czy księżniczkę uwięzioną w wieży oczekującą ratunku od Beskidzkiego księcia.

Kraina zabawy!

Po przekroczeniu bramy Osady oczom ukazują się pomysłowe i nietuzinkowe konstrukcje przywodzące na myśl wyciągnięte wprost z wyobraźni zamki, baszty, podziemne korytarze wiodące tajemniczymi bunkrami, balkony i powietrzne korytarze, którymi przemieszczać się można między wyniosłymi wieżami. To istny labirynt drewnianych atrakcji, gdzie ciekawska natura dzieciaków z pewnością znajdzie ujście! Z resztą, musimy przyznać, że nie tylko dzieci…

 

Plac zabaw dla maluchów

Ta część przeznaczona jest dla starszych dzieciaków, którym na drugie imię „przygoda”. Ale i maluchy znajdą dla siebie całkiem spory zakątek, gdzie znajdą podobne atrakcje w wersji „mini” ulokowane na piaszczystym placu zabaw.

Edukacyjna Strefa Pingwina – atrakcje

A czy naukę można połączyć z zabawą, tak, że z wypiekami na twarzy dzieci będą wciąż pytać „a dlaczego?”? Edukacyjna Strefa Pingwina pokazuje, że owszem! To ulokowana w cieniu drzew przestrzeń, do której dostęp otrzymuje się wraz z zakupem biletu do Magicznej Osady. Wiedzie przez nią drewniana kładka, przy której znajdziemy stacje doświadczalne tłumaczące tajniki świata fizyki. A jak? Oczywiście przez doświadczenie! Odkryjecie tutaj jak działa śruba Archimedesa, pompa wodna, jak to się dzieje, że z fontanny tryska woda i co trzeba zrobić by wprawić w ruch młyn? Przyda się tutaj spora liczna współpracowników, gdyż do każdej stacji poprowadzone są „telefony” aby móc się porozumiewać między stanowiskami. Wszak na własnej skórze można tutaj odczuć uniwersalną regułę, iż każda akcja prowadzi do jakiejś reakcji i czasem, by na dole wprawić coś w ruch, ktoś na innej stacji ścieżki musi wykonać jakąś czynność. Więc nauka współpracy tutaj jest gwarantowana!

Wieża skoków i park linowy w Czarnym Groniu

Czy to wszystko? Nie! Znajdziecie tutaj też pokaźnych rozmiarów kulodrom, trampoliny dla dużych i małych oraz gratkę dla pragnących nieco adrenaliny rodziców – wieżę skoków! Wystarczy wspiąć się na jej szczyt i skoczyć na olbrzymią poduchę, zdrowy rozsądek i powściągliwość chowając „do kieszeni”. Natomiast fani dwóch kółek mogą spróbować swoich sił na przygotowanym pumptrucku, który mieści się tuż za wspomnianą wieżą. Jakby tego wszystkiego ciągle było mało, w ramach biletu wstępu do Magicznej Osady macie możliwość skorzystania z niewielkiego parku linowego, który będzie fajną rozgrzewką przed poważniejszymi przedsięwzięciami. To co? Uda się tutaj ta nuda czy nie bardzo?

Parking, cennik i godziny otwarcia

Na koniec garść konkretów. Osada czynna jest codziennie od 12:00-19:00 (stan na rok 2021) a przyjeżdżając, zaparkować możecie tuż pod wejściem. Wzdłuż drogi, znajduje się bezpłatny parking dla klientów gdzie spokojnie można zostawić samochód. Natomiast bilety kupić można zarówno online za pośrednictwem eskipass.pl lub bezpośrednio w kasie. Korzystając opcji internetowej warto mieć przygotowany kod, który otrzymacie w emailu potwierdzającym zakup – zasięg internetu jest tam dość słaby a bez kodu nie otrzymacie opaski.


INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Kupując bilet otrzymujemy na rękę opaskę, z którą można przekraczać bramę osady i ponownie wracać.
  • Obok Magicznej Osady mieści się też Polana Pingwina. Latem działają tam baseny i zjeżdżalnie wodne, zimą ratrakowany „stoczek” gdzie można śmigać na sankach lub stawiać pierwsze kroki na nartach.
  • Nieopodal Magicznej Osady swój początek bierze czarny szlak na Potrójną.