Beskid Sądecki, Góry z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Leśne Molo w Starym Sączu i spacer w koronach drzew

Niezwykły spacer w koronach drzew przez drewniane kładki aż do platformy widokowej.

Nasze drugie imię to „współdziałanie” – dlatego wpis ten powstał we współpracy z marką Gregory.
Czołowego producenta plecaków wykorzystujących najbardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne dla komfortu użytkowników podczas dalekich i tych całkiem lokalnych wypraw.

Leśne Molo w Starym Sączu

Jeśli myślicie, że molo zarezerwowane jest dla Sopotu czy Gdyni to jesteście w błędzie! Stary Sącz również ma takowe do zaoferowania. Na łagodnych zboczach Miejskiej Góry w Starym Sączu znajduje się ciekawe miejsce spacerowe, które ucieszy wszystkich tych, którzy od utartych szlaków wolą nieco bardziej urozmaicone ścieżki. Chodźcie na Leśne Molo w Starym Sączu!

Gdzie zaparkować? Parking w drodze na Leśne Molo

Samochód wygodnie zaparkować można na krańcu ul. Jagiellońskiej (GPS: 49.563125, 20.631186) gdzie wzdłuż strumienia znajduje się kilkanaście, darmowych miejsc postojowych. To najbliższa początkowi szlaku opcja parkingowa. Inną możliwością jest płatny parking na rynku Starego Sącza (GPS: 49.563307, 20.635703) skąd do początku szlaku należy podejść klimatycznymi uliczkami ok. 300m.

Ścieżka edukacyjna wiodąca do Leśnego Molo

Już samo dojście do molo jest ciekawą przygodą! Prowadzi do niego ciekawa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, na której poznacie rozwój kumaka górskiego – od maciupeńkiej kijanki po dorodne ropuszysko! Atrakcyjności ścieżce dodaje fakt, że poszczególne informacje skryte są w wielkich „kroplach rosy” co bez wątpienia kusi dzieciaki i motywuje do marszu.

Spacer w koronach drzew i leśne molo

Przy ostatnim punkcie ścieżki rozpoczyna się ok. 200m kładka tworząca leśne molo. Prowadzi ona malowniczymi zakosami w koronach drzew oferując kilka „zakątków adrenalinowych” – bujający się mostek oraz sporych rozmiarów „hamak” zawieszony w widłach drewnianych kładek. Pikanterii dodaje jeszcze szklana podłoga w końcowej części ścieżki doprowadzająca do tarasu widokowego, z którego roztacza się spektakularny pejzaż ze Starym Sączem na pierwszym planie. To co bardziej oddalone, można zaobserwować przez oko lunety – dostrzeżecie stąd nawet Beskid Niski! Panorama dość szczegółowo opisana jest na tablicy informacyjnej więc śmiało można z tej perspektywy planować dalsze wycieczki po okolicy. Może skusi Was Enklawa Przyrodnicza Bobrowisko? Lub zachód słońca oglądany z osobliwego, zakręconego tarasu widokowego na Woli Kroguleckiej?

Jak wycieczka to z Gregorym!

Na tą i inne mikrowyprawy polecamy niezawodne plecaki firmy Gregory – na spacer przez Leśne Molo wystarczy niewielki, codzienny i bardzo praktyczny model Juno o pojemności 30l. Jego główną zaletą jest niska waga (niespełna 1kg!) oraz zaawansowany system nośny Vapor Span. Czym on jest? Niczym innym jak siateczką, naciągniętą na wygiętym stalowym stelażu – łatwo się domyślić, że system taki powoduje sprawne odprowadzanie wilgoci co przyda się szczególnie w czasie letnich eskapad. To co? W drogę!

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Początkowy fragment między ul. Jagiellońską i pierwszą stacją ścieżki edukacyjnej wiedzie betonowymi płytami stromo pod górkę. Dalej jest już łagodnie i przyjemnie więc bez obaw!
  • Przy betonowym podejściu mieści się niewielka, drewniana platforma widokowa – można dodać do spaceru.
  • Wejście na ścieżkę i molo jest bezpłatne.
  • Jeśli korzystacie z mapy.cz niech Was nie skuszą zaznaczone parkingi przy ul. Piłsudskiego – na wjeździe znajduje się zakaz wjazdu a parkingi przeznaczone są dla mieszkańców.
  • W okolicy Leśnego Molo wytyczono więcej przyjemnych ścieżek pieszych i rowerowych więc można spędzić tu więcej czasu.