Beskid Sądecki, Góry z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wieża widokowa, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Platforma widokowa „Ślimak” na Woli Kroguleckiej

Unikatowa platforma widokowa z panoramą Beskidu Sądeckiego.


Platforma „ślimak” – gdzie zaparkować?

Kusi Was zachód lub wschód słońca w górach ale nie wchodzi w grę wczesne wstawanie czy nocne schodzenie z gór? Przyjedźcie w Beskid Sądecki na platformę widokową na Woli Kroguleckiej! To chyba jedyna taka konstrukcja w Polskich górach – platforma przyjęła bowiem kształt spirali, potocznie nazywanej „ślimakiem”. Kusi ona widokami, jakie rozpościerają się z polany, na której została wzniesiona. I mimo, że sama w sobie ni zwiększa znacząco panoramy to przyciąga „jak magnes” wszystkich tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na długie wędrówki. A to dlatego, że samochód można zostawić na niewielkim parkingu ulokowanym dosłownie 300m od „ślimaka” (GPS: 49.510704, 20.672200) – pod samą platformą również znajduje się mały parking ale dostępny on jest jedynie w dni robocze.

Co widać?

Z platformy „jak na dłoni” prezentuje się rozległa Dolina Popradu, Beskid Sądecki z falującym pasmem Radziejowej oraz Beskid Wyspowy z wybijającą się Mogielicą. Wszystko to tworzy idylliczny krajobraz, przy których można głębiej odetchnąć! Jeśli w plecaku przez przypadek znajdą się kiełbaski czy chleb można tutaj zrobić ognisko korzystając z miejsca do grillowania oraz spędzić chwilę dłużej przysiadając na zadaszonych ławeczkach. Dzieci ucieszy plac zabaw – choć malutki (bo to jedynie piaskownica i „koniki) i to i tak fajnie, że się tutaj znalazł. To co? Zachód? Wschód? Czy piknik?

 

INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Platforma jest łatwo osiągalna dla dziecięcych wózków czy osób na wózkach inwalidzkich.
  • Przy platformie znajduje się przenośna toaleta typu Toi-Toi.
  • Najwygodniejszy dojazd wiedzie od wsi Barcice – jadąc od strony Piwnicznej trzeba być przygotowanym na dużą ilość zakrętów i stromy podjazd.