Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Z wózkiem

Ciuciu Cukier Artist – najmniejsza na świecie fabryka cukierków.

Słodki, kolorowy świat, gdzie można podejrzeć jak powstają cukierki, karmelki i lizaki.


Chatka Baby Jagi…

Miejsce cudowne i słodkie – niczym Chatka Baby Jagi w środku Krakowa. Ale nie ma co się bać… Nikt nikogo tutaj nie będzie zamykał w klatce. Sami dacie się zamknąć by móc skosztować tych wszystkich łakoci! Przejdźcie zatem przez słodki próg najmniejszej w świecie fabryki słodyczy – Ciu Ciu w Krakowie!

Najmniejsza fabryka cukierków na świecie

To malutka manufaktura położona przy najbardziej (zaraz po Floriańskiej) ruchliwej ulicy grodu Kraka – ul. Grodzkiej. Dotrzecie nią od Rynku pod sam Wawel i nad bulwary rozciągnięte wzdłuż Wisły. Łatwo przeoczyć wejście – wszak fabryka jest naprawdę niewielka. Ale po brzegi wypełniona słodkościami! Cukierki o smakach znanych i lubianych ale i tych bardziej wyszukanych, lizaki w tysiącu kształtów od serduszka począwszy na wizytówce z Krakowa skończywszy. Można tutaj wejść po prostu na zakupy lub zajrzeć na mały pokaz tworzenia kolorowych słodkości, które odbywają się każdego dnia tygodnia o każdej pełnej godzinie. Trwa on ok. 30min i podczas jego trwania, można przyjrzeć się jak od podstaw barwione, tworzone, kształtowane są tutejsze karmelki, cukierki i lizaki.

Cukier i…?

Co ważne – mimo, że to jednak „100% cukru w cukrze”, to produkty nie zawierają żadnych ulepszaczy a barwione są wyłącznie naturalnymi barwnikami. Więc można mieć troszkę mniejsze wyrzuty sumienia, gdy dzieciak wychodzi z pokaźnym lizakiem w dłoni. Fabryka malutka to i wpis krótki. Ale jakże słodki!!!

 

INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Do fabryki najlepiej dotrzeć komunikacją miejską wysiadając na tramwajowym przystanku „Plac Wszystkich Świętych”.
  • Dla dzieciaków czekają podesty, dzięki którym z łatwością obejrzą proces tworzenia słodkości.
  • W fabryce można urządzić słodkie urodziny po wcześniejszej rezerwacji, kiedy dzieciaki samodzielnie mogą „skręcić” własnego cukierka.
  • Mimo, że pokazy odbywają się w z góry określonych terminach, warto przed przyjściem zadzwonić i się upewnić czy np. dana godzina nie jest zarezerwowana na grupowy pokaz.