Czechy, Europa, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Hobby Park Bohumin – czeska kraina Tarzana!

Kraina Tarzana tuż za Polską granicą, w małym, czeskim miasteczku jakim jest Bohumin. Ogólnodostępny, bezpłatny park, który wygląda dość niepozornie. Nie grzmią o nim media i relacje blogerów. A to naprawdę ciekawy zakątek!

Co więcej w Bohuminie?

Mieści się on w kompleksie Centrum Sportowym BOSPOR, który poza placem zabaw oferuje także płatne atrakcje takie jak Adventure Golf czy Aquacentrum. To nic innego jak pole do rodzinnej rozgrywki w mini golfa oraz park wodny. Chcąc przyjechać tu na dłużej można przespać się w Penzionie Ve Věži, czyli w dawnej wieży ciśnień.

Hobby Park!

To jednak co najciekawsze na tym terenie to Hobby Park – czyli wspomniana na wstępie Kraina Tarzana. Dlaczego? Bo stanowi go rozłożysta, drewniana konstrukcja skonstruowana z siatek rozciągniętych na dwóch poziomach wysokości. W siatkach natomiast czekają różne przeszkody, którym jedynie wprawny Tarzan czy Tarzanica mogą podołać! Są tunele, zjeżdżalnie, ciasne przesmyki i wieże, na które trzeba się wspiąć i belki do balansowania.

Mini zoo

Na terenie parku znajdują się jeszcze pomniejsze, bardziej typowe konstrukcje zabawowe oraz strefa wodnych zabaw z pompą ulokowaną na małym wzgórzu. Do tego, wzdłuż parku mieszczą się zagrody ze zwierzakami tutejszego mini ZOO. Kozy, pawie, kury, lamy i króliki czekają na odwiedziny. Na tyłach parku zaś ulokowano niewielkie miasteczko ruchu drogowego i pawilon z toaletami. To miejsce fajnie się nadaje na przystanek w dalszej trasie – my zawitaliśmy tutaj by „rozprostować kości” wracając z Wiednia do Krakowa. Można też połączyć wizytę w Bohuminie z wycieczką do Ostravy gdzie czeka Mały Świat Techniki i ZOO!  

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Plac jest bezpieczny nawet dla mniejszych dzieci bo siatki wystarczająco zabezpieczają przed ewentualnym upadkiem. Jednak z powodzeniem w korytarzach zmieści się także osoba dorosła więc można wejść z dzieckiem i służyć pomocą. Ewentualnie po prostu samemu dobrze się bawić!
  • Aby dojechać do Bohumina nie potrzeba winiet.
  • Na terenie parku znajdują się foodtrucki z przekąskami.
  • Parking jest bezpłatny i mieści się wzdłuż ogrodzenia parku (GPS: 49.907056, 18.366268).