Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Alicja w Krainie Czarów w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie

Niesamowity świetlny świat pełen magii i barw!


Odważycie się?

Czy odważycie się stanąć twarzą w twarz z Królową Kier? A co jeśli rzeknie zdecydowanym głosem „Ściąć ich!” jak ma w swoim zwyczaju? Zawitacie na trwający bez końca podwieczorek w Krainie Czarów? Czy może przechodząc przez dziurkę od klucza nagle zmienicie swoje gabaryty i staniecie się malutcy niczym mróweczka?

Ogród Doświadczeń nie przestaje zadziwiać!

Przekonajcie się na własnej skórze! Wystarczy zawitać do magicznego, świetlnego świata Alicji w Krainie Czarów stworzonego na blisko 6ha terenu Ogrodu Doświadczeń. Latem możecie tam poznawać prawa fizyki i przyrody, eksperymentować, doświadczać i zgłębiać tajniki nauki. Natomiast po zmroku, późną jesienią i zimą teren ten zamienia się w niepowtarzalny spektakl światła! Niech rekomendacją będą słowa naszej PowsiBaleriny wyszeptane do ucha w kolejce „Mamusiu, aż cała się trzęsę jakie to piękne!”.

Moc dodatkowych atrakcji

Na odważniaków, którzy zdecydują się przeżyć tę niecodzienną przygodę, czeka spotkanie z nierealnymi mieszkańcami Krainy Czarów – Panem Gąsienicą, Kotem Dziwakiem, Damą Kier czy Królikiem. Tym wspaniałym świetlnym instalacjom towarzyszą multimedialne iluminacje i dźwięki tykających zegarów, tłukących się filiżanek czy muzyka rodem z magicznej krainy! W weekendy dodatkowo pobliski Park Lotników rozświetla się w błysku laserowych pokazów tworzących niebywały spektakl pośród mgły, nocy i blasku księżyca. Nie zdradzimy Wam wszystkich niespodzianek jakie tam na Was czekają – wszak magia wymaga odrobiny tajemniczości… Po prostu przekonajcie się sami!

 


 
WSKAZÓWKI
  • Najlepiej zaparkować pod Centrum Handlowym M1 (GPS: 50.065311, 19.997986)– również w niedziele niehandlowe część parkingu otwarta jest dla odwiedzających Ogród.

  • Korzystając z komunikacji miejskiej najlepiej jadąc linią 1, 14, 22 wysiąść na przystanku „M1 – Aleja Pokoju”. Polecamy korzystanie z aplikacji jakdojade.pl.

  • Całość wystawy nie wymaga bezpośredniej interakcji z eksponatami

  • Wstęp jest płatny (bilety można kupić bezpośrednio w kasie lub za pośrednictwem internetu tutaj)

  • Wystawa otwarta jest w terminach: niedziela-czwartek: 17:00 – 21:00, piątek-sobota: 17:00 – 22:00.

  • Podczas odwiedzin, przy wielu instalacjach odbywają się pokazy multimedialne ze zróżnicowaną częstotliwością (co 10, 15, 30min). Przy każdej z nich znajdziecie tablicę ze szczegółowymi informacjami.

  • Ubierzcie się ciepło i weźcie herbatę w kubku termicznym!