Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Zalew Kryspinów i Park Linowy Linolandia

Idealny przepis na wakacyjne, gorące dni w mieście.

„Summer in the city”

Gdy miasto zaczyna zalewać upał a człowiek ma ochotę nucić tylko „Summer in the city…”, spędzenie dni na plaży brzmi jak najbardziej rozsądna opcja! Wówczas swoje kroki warto skierować do Kryspinowa – a ściślej mówiąc nad Zalew na Piaskach, który w rzeczywistości znajduje się na styku miejscowości Budzyń i Cholerzyn. To właśnie tutaj koncentruje się letnie życie krakowian i mieszkańców okolicznych miejscowości!

Kryspinów – atrakcje

Zalew jest pozostałością po kopalni piasku, wokół którego znajdują się liczne piaszczyste plaże, strzeżone kąpielisko i ośrodki sportów wodnych. Znajdzie się też plaża nudystów, kawałek terenu dla czworonogów i fanów spędzania czasu pod żaglami. Choć trzeba przyznać, że w sezonie potrafi być tutaj tłoczno! Dzieci uszczęśliwi drewniany plac zabaw skryty w sosnowym cieniu oraz dmuchany plac zabaw na tafli wody. Dodatkowy uśmiech mogą wywołać budki z lodami, goframi i punkty gastronomii, dzięki którym można sobie pozwolić na wygodny, całodzienny wypoczynek bez obawy o burczące brzuchy.

Park Linowy – Linoladnia w Kryspinowie

Jedną z większych atrakcji okolic zalewu jest park linowy Linolandia. Trzeba przyznać, że to super zorganizowane miejsce z instruktorami, których podejście do małych wspinaczy zasługuje na uznanie. W koronach drzew mieszczą się 4 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności – na każdej jednak wymagana jest pełna asekuracja. Dlatego i duzi i mali otrzymują uprzęż, karabińczyki i przechodzą krótkie szkolenie z obsługi sprzętu. Wejście do parku jest biletowane a ceny oscylując wokół 30zł za jedno przejście trasy. Fani mocniejszych wrażeń mogą przejechać się tyrolką nad zalewem, której długość wynosi aż 240m!

Jak dojechać do Kryspinowa? Gdzie zaparkować w Kryspinowie? Cennik.

Do Kryspinowa najwygodniej dojechać samochodem lub rowerem. Do dyspozycji odwiedzających są dwa, spore parkingi ulokowane od strony sąsiedniego Zalewu Budzyńskiego i strzeżonego kąpieliska (GPS: 50.048028, 19.791334) oraz przy głównej drodze, przy parku linowym (GPS: 50.049627, 19.798815). Oba są płatne (20zł/dzień) – choć bez trudu w obrębie zalewu można się poruszać warto wybrać ten, z którego będzie bliżej do interesującej Was części zalewu. Wejście na teren kąpieliska jest płatne (można wyjść i wejść ponownie tego samego dnia). Bilet ulgowy (7-15 lat) – 10 pln, bilet normalny – 15 pln, bilet rodzinny – 30 pln. Dzieci poniżej 7 lat korzystają z kąpieliska za darmo.

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Na miejscu znajdują się także toalety oraz przebieralnie.
  • Z wózkiem dziecięcym polecamy parking od strony strzeżonego kąpieliska, skąd wiedzie asfaltowa alejka dookoła zalewu.
  • W sezonie letnim warto być wcześnie rano by zająć wygodne miejsce.
  • Smaczne, „stołówkowe” jedzenie czeka w Barze pod Sosnami. Giga porcje!