Małopolskie, Polska, Wycieczki, Z dziećmi, Z wózkiem

Zalew Kryspinów i Park Linowy Linolandia

Gdy miasto zaczyna zalewać upał a człowiek ma ochotę nucić tylko „Summer in the city…”, spędzenie dni na plaży brzmi jak najbardziej rozsądna opcja! Wówczas swoje kroki warto skierować do Kryspinowa – a ściślej mówiąc nad Zalew na Piaskach, który w rzeczywistości znajduje się na styku miejscowości Budzyń i Cholerzyn. To właśnie tutaj koncentruje się letnie życie krakowian i mieszkańców okolicznych miejscowości!

Kryspinów – atrakcje

Zalew jest pozostałością po kopalni piasku, wokół którego znajdują się liczne piaszczyste plaże, strzeżone kąpielisko i ośrodki sportów wodnych. Znajdzie się też plaża nudystów, kawałek terenu dla czworonogów i fanów spędzania czasu pod żaglami. Choć trzeba przyznać, że w sezonie potrafi być tutaj tłoczno! Dzieci uszczęśliwi drewniany plac zabaw skryty w sosnowym cieniu oraz dmuchany plac zabaw na tafli wody. Dodatkowy uśmiech mogą wywołać budki z lodami, goframi i punkty gastronomii, dzięki którym można sobie pozwolić na wygodny, całodzienny wypoczynek bez obawy o burczące brzuchy.

Park Linowy – Linoladnia w Kryspinowie

Jedną z większych atrakcji okolic zalewu jest park linowy Linolandia. Trzeba przyznać, że to super zorganizowane miejsce z instruktorami, których podejście do małych wspinaczy zasługuje na uznanie. W koronach drzew mieszczą się 4 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności – na każdej jednak wymagana jest pełna asekuracja. Dlatego i duzi i mali otrzymują uprzęż, karabińczyki i przechodzą krótkie szkolenie z obsługi sprzętu. Wejście do parku jest biletowane a ceny oscylując wokół 30zł za jedno przejście trasy. Fani mocniejszych wrażeń mogą przejechać się tyrolką nad zalewem, której długość wynosi aż 240m!

Jak dojechać? Gdzie zaparkować? Cennik.

Do Kryspinowa najwygodniej dojechać samochodem lub rowerem. Do dyspozycji odwiedzających są dwa, spore parkingi ulokowane od strony sąsiedniego Zalewu Budzyńskiego i strzeżonego kąpieliska (GPS: 50.048028, 19.791334) oraz przy głównej drodze, przy parku linowym (GPS: 50.049627, 19.798815). Oba są płatne (20zł/dzień) – choć bez trudu w obrębie zalewu można się poruszać warto wybrać ten, z którego będzie bliżej do interesującej Was części zalewu. Wejście na teren kąpieliska jest płatne (można wyjść i wejść ponownie tego samego dnia). Bilet ulgowy (7-15 lat) – 10 pln, bilet normalny – 15 pln, bilet rodzinny – 30 pln. Dzieciponiżej 7 lat korzystają z kąpieliska za darmo.

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Na miejscu znajdują się także toalety oraz przebieralnie.
  • Z wózkiem dziecięcym polecamy parking od strony strzeżonego kąpieliska, skąd wiedzie asfaltowa alejka dookoła zalewu.
  • W sezonie letnim warto być wcześnie rano by zająć wygodne miejsce.
  • Smaczne, „stołówkowe” jedzenie czeka w Barze pod Sosnami. Giga porcje!