Beskid Niski, Góry z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Stadnina Koni Huculskich w Gładyszowie

Na obiad, na obóz konny, na krótką przejażdżkę – to tu!

Hucuły

Jedyne takie. Niewielkie ale silne i pracowite. Znoszące niewygody i trudy najcięższych przeszkód. Konie huculskie. To rasa koni, które niegdyś można było spotkać w różnych zakątkach Polski. Dziś o ich obecność trudno. Jednak nie w Gładyszowie, u podnóża Rotundy, gdzie znajduje się największa w Europie stadnina koni tej rasy.

Stadnina Koni Huculskich w Gładyszowie

To jedno z bardziej rozpoznawalnych i przyciągających turystów miejsce w Beskidzie Niskim. Każdego roku organizowane tutaj Dni Huculskie przyciągają rzesze ludzi, którym konie są bliskie. Od zawsze towarzyszyły one człowiekowi – począwszy od pracy w polu, transportu i nie tylko. Bo ich spokojny i łagodny charakter ale równocześnie żywy temperament i łatwość obsługi czyni go doskonałym koniem do uprawiania turystyki i rekreacji konnej.

Stadnina dla dzieci!

Stadnina oferuje jazdy konne dla początkujących i zaawansowanych, plenerowe rajdy konne, przejażdżki bryczkami, saniami czy zawody dla najbardziej wprawionych jeźdźców. Dzieciaki do lat 8 mogą skorzystać z tzw. oprowadzania na koniu na krytej ujeżdżalni (taką chęć należy wcześniej zgłosić w recepcji hotelu umawiając się na konkretny termin i uiszczając opłatę).

Karczma Huculanka i Hotel Jaśmin

Na spragnionych i głodnych czeka lokalna Karczma Huculanka, w której szczególnie warto napić się bzianki (słodki napój z kwiatów bzu czarnego) i skosztować zupy chrzanowej (bardzo intensywna w smaku!) i kiszeniaków (tradycyjnych gołąbków z kiszoną kapustą). Chcąc zostać tutaj dłużej można skorzystać z oferty noclegowej *** Hotelu Jaśmin a dzieciaki mogą się wyszaleć na drewnianym placu zabaw w cieniu bujnych lip. Warto tu zajrzeć!

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Jazdy koniecznie trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem.
  • Samochód bez trudu można zaparkować bezpośrednio przy restauracji, na terenie stadniny.