Kraków z dzieckiem, Okolice Krakowa z dzieckiem, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Przystanek Zieleń – ebook do pobrania!

Ebook do ściągnięcia z propozycjami niecodziennych wycieczek w (około) Krakowską zieleń, przepisami na piknikowe zdrowe pyszności oraz inspiracjami do zabaw w naturze.


Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków!

Dziś, nieustająco zapraszamy Was do wyruszenia na małe lub większe wycieczki w zieloność. W ramach kampanii „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków!”, we współpracy z Miastem CUD przygotowywaliśmy dla Was cykl 4 mini ebooków zawierających w sobie propozycje krótkich zielonych wycieczek w Krakowie i okolicach – znajdziecie je tutaj:

PRZYSTANEK ZIELEŃ cz.1.

Dolina Nielepicka

Dolina Prądnika

Lasek Łęgowski

PRZYSTANEK ZIELEŃ cz.2.

Park w Korzkwi

Uroczysko Skołczanka

Ścieżka edukacyjna „Drugie życie drzew”

PRZYSTANEK ZIELEŃ cz.3.

Uroczysko Wielkanoc

Skwer „Żabie Doły”

Skała Kmity

PRZYSTANEK ZIELEŃ cz.4.

Ścieżka „Leśne Żywe Laboratorium”

Polana na Sikorniku

Leśny punkt edukacyjny w Goszczy

Przystanek Zieleń – czyli…

Prócz wspomnianych propozycji wycieczek, w ebooku czekają na Was wskazówki dojazdu (także komunikacją miejską), opisy tras, kilka subiektywnych opinii dotyczących danego miejsca, propozycje zabaw z Waszymi maluchami (tymi całkiem małymi i większymi) oraz przepisy na zdrowe, wycieczkowe smakołyki. Chcieliśmy, byście dostali „gotowy przepis” na sobotni spacer czy popołudniową dawkę zieleni. Ciekawe czy się udało?

Co, gdzie i jak?

Książka została podzielona na 4 części, którymi systematycznie dzieliśmy się z Wami przez niemal całe wakacje. Linki do ściągnięcia poszczególnych części „Przystanku…” mogliście znaleźć na fanpage akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków!”, stronie Miasta CUD, naszym blogu oraz fanpage a także na portalu „Kids in Kraków”, gdzie wraz Kingą z Miasta CUD dopowiedziałyśmy kilka zdań na temat naszych „zielonych działań” w krótkim wywiadzie.

Koniec końców…

Dla tych, którzy dotrwali z nami do końca wakacji oraz dla tych, którzy cenią sobie większy przegląd oferowany możliwości postanowiłyśmy opublikować ebook zawierający wszystkie 12 propozycji wycieczek. Ponadto, mamy dla Was małą „repetę” – jeśli ciągle mało Wam pomysłów na to, jak ciekawie wykorzystać wycieczkowy czas i zająć Wasze pociechy (a wiemy, że czasem i worek z pomysłami to mało…) to dotrzyjcie do końca „Przystanku…”. Tam Kinga, specjalnie dla Was, przygotowała dodatkowe inspiracje – niektóre z nich możecie wydrukować, spakować do kieszeni i korzystać już na miejscu! Chętnie dowiemy się, która zabawa najbardziej przypadła do gustu Waszym dzieciakom! To co? Ruszamy? Bawcie się dobrze, pysznie zjedzcie i… chciejcie więcej!

PRZYSTANEK ZIELEŃ – EBOOK


 

WSKAZÓWKI
  • Korzystając z komunikacji miejskiej polecamy korzystać z aplikacji jakdojade.pl
  • Przy tych bardziej „terenowych” wycieczkach polecamy aplikację mapy.cz – znajdziecie tam nie tylko drogi, autostrady, szlaki rowerowe, turystyczne ale też ścieżki dydaktyczne i zupełnie nieznakowane dróżki (PowsiMamę już nie raz ta nawigacja wyprowadziła z impasu!)
  • Korzystajcie do woli, urozmaicajcie trasy, wydłużajcie lub skracajcie przejścia – aby wyprawy były dostosowane do Waszych potrzeb i możliwości.