Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Z wózkiem

Plaża Stacja Parkowa – wodny plac zabaw w Krakowie!

Kolorowa przystań dla rodziny na upalne lato w środku miasta, gdzie rodzice wypoczną na wygodnych leżakach rozstawionych dookoła piaszczystych plaż a dzieciaki wyszaleją się na wodnym placu zabaw.

Plaża Stacja Parkowa – Park Wodny Kraków

Stacja Parkowa to sezonowa atrakcja ulokowana między Parkiem Wodnym a Hotelem Swing obejmująca plaże, drewniane altany w otoczeniu zieleni oraz place zabaw. I to nie byle jakie! Ochłody można zaznać na obszernym, kolorowym i bardzo atrakcyjnym wodnym placu zabaw, gdzie zewsząd tryskają strumienie podgrzewanej wody. Wystarczy tam wpuścić dzieci i spokojnie można przenieść się z zimnym napojem na jeden z leżaków okalających piaszczystą plażę. Jest on bezpieczny, wyłożony antypoślizgową powierzchnią, bez stojącej w niecce wody.

Basenik zewnętrzny

Jeśli ktoś ma ochotę na więcej ochłody może skorzystać z małego basenu zewnętrznego na wzniesieniu, bezpośrednio pod murami Parku Wodnego. To płytka niecka (ok. 30cm głębokości) z niedużym wodospadem, gdzie można ćwiczyć dawanie nura. Ta część stacji wyłożona jest sztuczną trawą, na której również rozstawiono liczne leżaki dostępne dla każdego.

Co więcej?

Woda tutaj jednak to nie wszystko choć gra „pierwsze skrzypce”. Zarówno maluszki jak i starszacy znajdą dla siebie „suche” place zabaw oraz niewielki park linowy, gdzie można ćwiczyć swoją równowagę i balans. Spokojnie można tutaj spędzić cały dzień bo o żołądki miejskich plażowiczów dba Hotel Swing serwując szeroki wybór menu dań i napoi w dwóch punktach gastronomicznych. Gotowi na lato w mieście?

 

Cennik, dojazd i parking.

Do tej kolorowej strefy można wejść poprzez zewnętrzny boks kasowy (znajdujący się przy budynku Parku Wodnego od strony Hotelu Swing), który umożliwia korzystanie ze strefy plaża Stacja Parkowa bez dostępu do hali basenowej.  Ceny w 2022 r. prezentują się następująco:

Wejście bez limitu czasu: normalny – 35 zł; ulgowy – 30 zł

Wejście na 2 h: normalny – 25 zł; ulgowy – 20 zł

Wejście dla dziecka do 104 cm wzrostu – 3 zł.

Wejście dla dziecka poniżej 104cm wzrostu – bezpłatnie

Bilet rodzinny 2 h dla min. 3 osób (w tym max. 2 osoby dorosłe) – 57 zł; każdy kolejny bilet 19 zł

Bilet rodzinny bez limitu czasu dla min. 3 osób (w tym max. 2 osoby dorosłe) – 87 zł; każdy kolejny bilet 29 zł

Karnet dwumiesięczny – 150 zł

Istnieje również możliwość kupna biletu łączonego z wejściem do Parku Wodnego – wówczas należy kupić bilet w Parku Wodnym. Ceny wówczas są wyższe. Szczegółowy cennik i zasady funkcjonowania znajdują się tutaj.

Najwygodniej do stacji dojechać samochodem parkując na płatnym parkingu Parku Wodnego (2zł/1 godzina, powyżej 2h/5zł) lub komunikacją miejską wysiadając pod Centrum Serenada lub Parkiem Wodnym. Dalej już tylko relaks i ochłoda!    

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Przy bramkach wejściowych znajdują się szafki, w których można zostawić swoje rzeczy. Należy wrzucić monetę 2zł aby przekręcić kluczyk szafki.
  • Stacja czynna jest sezonowo, w godzinach 9:00-22:00 w roku 2022.
  • Na terenie stacji znajdują się toalety, przebieralnie oraz zewnętrzne prysznice.