Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Z wózkiem

Park Wyspiańskiego – miasteczko rowerowe w środku miasta.

Ukryty pośród zieleni, nieduży park z miasteczkiem rowerowym.

Tajemniczy park

Choć prowadzą do niego wejścia z trzech stron świata, jest niezwykle kameralny i skryty przed przypadkowym przechodniem. Park Wyspiańskiego. Trzeba bowiem dobrze wiedzieć, w którą uliczkę skręcić by tu trafić! Otoczony szpalerem ogródków działkowych stanowi przyjemną enklawę na kształt tajemniczego ogrodu, do którego wstęp mają tylko wtajemniczeni… Choć gości on każdego! Od małego do dużego!

Miasteczko rowerowe w Krakowie

Alejki które do niego prowadzą wspinają się lekko górę tworząc swego rodzaju krater, w którym mieści się park. Takie ukształtowanie terenu to ślad po zburzonym i zasypanym ziemią forcie austriackim, który dawniej się tutaj mieścił. Dzisiaj punktem centralnym parku jest miasteczko rowerowe. Nie jest ono wielkie ale bardzo sprytnie przemyślane, obsadzone kwiatami i częściowo zacienione. Znajdują się tutaj nawet pasy do lewo/prawoskrętu i przejście kolejowe z prawdziwymi torami. Warto kiedyś wpaść by wpajać od małego zasady ruchu drogowego i ćwiczyć jazdę na rowerze.

Idealne miejsce do wypoczynku!

Park jest naprawdę bardzo kameralny, nieco tajemniczy wręcz. A uroku dodają mu jeszcze „ławki-nieławki” które dla jednych będą miejscem wypoczynku, podczas gdy drudzy urządzą na nich wspinaczkę oraz drewniane leżaki wtulone w trawy pod bujnymi lipami. Mniejsze dzieci znajdą dla siebie przestrzeń na niewielkim, piaszczystym placu zabaw położonym tuż obok miasteczka rowerowego i przy kamiennych pozostałościach fortu. To co wybierzecie? Leżaki, rowery czy koc w cieniu drzew?

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Park mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwajowej Krowodrza Górka więc dotarcie nie stanowi większego problemu. Samochodem można zaparkować wzdłuż ul. Łokietka (GPS: 50.087269, 19.922156) oraz nieopodal kościoła (GPS:50.084320, 19.921716).
  • W parku znajdują się toalety mobilne.
  • W sezonie, przy miasteczku rowerowym można wypożyczyć „go karty” napędzane siłą własnych nóg.
  • Park jest bardzo zacieniony! To świetna zaleta w letnie dni.
  • Po drugiej stronie ulicy mieści się Park Krowoderski z ekstra placem zabaw! Tam jednak jest zdecydowanie bardziej tłoczno i głośno.