Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Park Krowoderski – jeden z najciekawszych placów zabaw w Krakowie!

Boiska, place zabaw i plenerowe siłownie – tego tu nie brakuje.

Boiska i siłownia plenerowa

Najbardziej „sportowy” z krakowskich parków! W zasadzie trudno w nim o leniwe alejki bo każdy jego skrawek został zagospodarowany przez przestrzeń do sportowej aktywności. Na jego terenie stworzono nowoczesny kompleks sportowy z boiskami do koszykówki, siatkówki, kilka boisk do gry w piłkę nożną oraz sporych rozmiarów, dobrze wyposażoną siłownię plenerową z prawdziwego zdarzenia. Przemierzając park z łatwością można się tutaj natknąć na naprawdę wysportowanych ludzi robiących trening „z prawdziwego zdarzenia” a nie tylko rekreacyjnie korzystających z orbitreka.

Plac zabaw na Krowodrzej Górce – dla średniaków..

Park dzieli niejako na pół ul. Łokietka, oddzielając strefę sportową od tej dedykowanej dzieciom. Po jego drugiej stronie mieści się jeden z ciekawszych krakowskich placów zabaw! Jest ogrodzony i pokaźnych rozmiarów, w sposób naturalny podzielony na trzy sfery. Pierwsza, najbliżej wejścia kusi „średniaków” wysoką konstrukcją z zakręcaną zjeżdżalnią i metalowymi tunelami, którymi można wspiąć się jej sam szczyt. Tuż obok znajdują się górki z tunelami i linami do pociągania – każda okazja do wspinaczki jest dobra! Do kilku podskoków też – te można wyczyniać na kilku trampolinach tuż obok górek.

…maluchów i starszaków!

Za nimi mieści się strefa dla maluszków. Zacieniona piaskownica, karuzela i wielozadaniowe konstrukcje ze zjeżdżalniami to przestrzeń dla nich. Również huśtawki dostosowano tutaj do różnego wieku odwiedzających – nawet maluszki mogą się tu bujać i to w towarzystwie dorosłego! Natomiast w zacienionej części placu starszacy mają swoje królestwo i dwie tyrolki i sporej długości. Można się tutaj porządnie rozpędzić! Grunt, to zatrzymać się przed ogrodzeniem placu! Na domiar dobrego, przez park przebiega Szlak Orlich Gniazd oraz trasa rowerowa z Młynówki Królewskiej do Ojcowa. Wszak wspominaliśmy na wstępie, że to prawdziwie sportowy park!

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Park mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwajowej Krowodrza Górka więc dotarcie nie stanowi większego problemu. Samochodem można zaparkować wzdłuż ul. Łokietka (GPS: 50.087269, 19.922156).
  • Z uwagi na „przecięcie” parku ruchliwą ulicą Łokietka, szczególnie trzeba pilnować dzieci gdy zobaczą po drugiej stronie przejścia tutejszy plac zabaw!
  • Boiska są w większości otoczone siatkami, co poprawia komfort ich użytkowania i bezpieczeństwo przechodniów.
  • Na terenie parku mieści się też sporych rozmiarów górka saneczkowa! Zimą potrafi być tutaj tłocznie!
  • Latem na placu zabaw nie ma zbyt dużo cienia – woda i kapelusze wysoce wskazane!