Polska, Śląskie, Wycieczki z dziećmi

Park w Dechę – czyli eko park rozrywki w Bielsku Białej!

Park rozrywki, gdzie w otoczeniu drzew i drewna oddacie się genialnej zabawie.

Park w Dechę z dziećmi to przepis na świetną zabawę!

Czy park rozrywki może być… eko? Może! Taki właśnie jest „Park w Dechę” w Bielsku-Białej. Stworzony w większości z drewnianych, naturalnych elementów, które tworzą nietuzinkowy, skandynawski klimat gdzie dzieciaki (wraz z rodzicami!) mogą szaleć do granic możliwości. A jest gdzie szaleć! Park został podzielony na dwie główne strefy. Pierwsza z nich, to miejsce gdzie można wspiąć się na grzbiet gigantycznego goryla i zjechać na dół jedną z dwóch zjeżdżalni, pokonać pułapki i przeszkody wypełniające wnętrze dwupoziomowej kostkarni czy przemierzyć park linowy rozciągnięty nad parkiem pełen mostów, kładek i tajemniczych łapek niedźwiadków. Ci, co mierzą wysoko, mogą skakać do chmur na arenie trampolin, na którą składa się aż 20 padów do skakania lub próbować wszelkich przewrotów i akrobacji na giga podusze do skakania! Z kolei domorośli majsterkowicze i kucharze świetni odnajdą się w kreatywnej piaskownicy wyposażonej w koparki, taśmociągi i kuchnię błotną.

Strefa kreatywnej zabawy w Parku w Dechę

Drugą strefą jest przestrzeń kreatywnej zabawy pełna gier takich jak kręgle, zbijak, statki w wydaniu maxi oraz eksperymentów. Zarówno tych technicznych (spróbujcie zbudować most Leonarda o cudownych właściwościach!) jak i wodnych. Ta atrakcja szczególnie przyciąga dzieciaki – bo wiadomo, że obok eksperymentów z wodą w roli głównej nie można przejść obojętnie. Wodne pistolety, rurki, klocki do budowania tam i zapór czy śruba Archimedesa to jedynie przykłady atrybutów jakie tu znajdziecie. W tym zakątku można też nieco zawirować za sprawą łańcuchowej karuzeli zabierającej wszystkich na podniebną przejażdżkę.

Strefa gastronomiczna

Po całym dniu zabaw polecamy skorzystać z oferty strefy gastronomicznej ulokowanej pomiędzy obiema strefami. Z menu bistro Mataja polecamy szczególnie „Obojętne” albo „Niech będzie” – czyli dobrze znane wszystkim panierowane polędwiczki z kurczaka z frytkami i lemoniadą w przystępnych cenach. Gdyby nic z menu nie przypadło Wam jednak do gustu, możecie udać się do pobliskiego Centrum Handlowego Gemini Park by znaleźć coś dla siebie.

Park Linowy w Parku w Dechę

Po drugiej stronie ulicy mieści się kolejna część Parku w Dechę przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych czyli park linowy z prawdziwego zdarzenia. Trasy wymagają ciągłej asekuracji – ale bez obaw. Kto nie miał wcześniej z karabińczykami i uprzężą do czynienia może liczyć na przeszkolenie dzięki pomocnej obsłudze.

Bilety i cennik – Park w Dechę

Wejście do parku jest biletowane – szczegółowy cennik znajduje się na stronie internetowej parku. Najkorzystniejszą opcją cenową jest wizyta podczas niskiego sezonu tj. do 4 czerwca lub po 3 września 2023 gdzie za bilet dla osoby dorosłej zapłacimy 10zł, a bilet dla dziecka 45zł. Dzieci do 90cm wzrostu za bilet płacą jedynie 5 zł. Istnieje także możliwość zakupu biletu łączonego, który upoważnia do wstęp zarówno do „Parku w Dechę” jak i parku linowego. Co ważne, wejście jest nielimitowane czasowo a posiadając opaskę otrzymywaną przy wejściu można opuszczać park dowolną ilość razy w trakcie dnia. To co? Bawcie się „w dechę”!  

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Działalność parku uzależniona jest od pogody. Aktualne warunki warto sprawdzać na profilu facebook.
  • Samochód można zaparkować na podziemnym parkingu sąsiadującej z parkiem galerii Gemini.
  • W parku organizowane są urodziny i półkolonie.