Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Z wózkiem

Park Krakowski im. Marka Grechuty w Krakowie i najlepszy plac zabaw w Krakowie!

Niebanalny plac zabaw, mnóstwo zieloności i trawka idealna pod koc piknikowy w centrum Krakowa!


Park Krakowski

Jeśli kiedyś będąc w centrum Krakowa będziecie zastanawiać się gdzie podziać się ze swoimi latoroślami czy samym sobą – podaję receptę w naszym odczuciu godną uwagi! Park Krakowski. To park typowo miejski – tzn. podczas pobytu towarzyszyć Wam będzie szum samochodów i autobusów. Ale wcale w naszym odczuciu nie odbiera mu to uroku – wręcz podbija jego charakter zielonej oazy w centrum miasta. Może być przechodnim szlakiem, poczekalnią autobusową, miejscem spotkań w lunchowej przerwie czy przestrzenią dzikich zabaw dla dzieci. To park, z którego dosłownie wylewa się zieloność i ukwiecone skwery! A mnogość różnorodnych, barwnych roślin rosnących od wiosny do późnej jesieni, przywodzących na myśl tajemniczy las na krańcu świata, przyprawia o zawrót głowy.

W co się bawić, w co się bawić? Plac zabaw w Parku Krakowskim.

Gęsta sieć drzew o obszernych pniach stanowi świetny pretekst do zabawy w chowanego, skryte w zaciszu cienistych krzewów fotele nakłaniają do odpoczynku i otwarcia stronic książki a intrygujący, odmienny od innych plac zabaw pozwoli wybrzmieć dziecięcym temperamentom. Znajdziecie na nim nie tylko klasyczny zestaw zabawek – huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie. Bo nawet jeśli o zjeżdżalni mowa to nie ma tam takiej zwykłej, ze schodkami i ślizgiem – ale jest kręta rura, którą uciec może księżniczka z baszty uwięziona przez smoka! A piaskownica niebagatelnych rozmiarów za sprawą żurawi, wyciągów i koparek przypomina wielki plac budowy, gdzie powstają miasta, tunele i całe aglomeracje. Park zadowoli również starsze dzieci – wysokie wieże ze ściankami wspinaczkowymi i wiszącym mostem mogą stać się scenerią do potyczek między zwaśnionymi rodami czy pełną ekscytacji wyprawą na najwyższe szczyty świata. A to wszystko drewniane, bliskie natury i pełne swobody. Latem, gdy z pomp leje się woda słychać tylko dziecięce piski pełne radości i chlust przelewanego błota.  Na szczęście na samym placu znajduje się poidło z miejską wodą – więc można zarówno napić się jak i obmyć oblepione piachem małe ciałka przed ponownym wsadzeniem do wózka.

Co jeszcze?

Na terenie parku znajdziecie także rozsiane na trawnikach betonowe prace rozmaitych rzeźbiarzy, oczko wodne z fontanną i zieloną wyspą, zamieszkaną przez kaczki krzyżówki, stoły pingpongowe, miejsce do gry w bule czy stoły do gry w szachy. Więc jeśli macie ochotę na urokliwe alejki wiodące między starodrzewami, głaszczące rozpaloną miejską ziemię przyjemnym chłodem cieniem – wybierzcie Park Krakowski!  


 

 

INFORMACJE

 

 

WSKAZÓWKI
  • Latem, gdy działają pompy wodne na placu zabaw, warto zabrać dla dzieci dodatkowy zestaw ciuszków
  • W samym Parku brak zaplecza gastronomicznego, ale przy ładnej pogodzie można napić się „kawy z roweru” a przy wejściu do parku złapać ciacho w jednym z punktów lokalnej piekarni Awiteks
  • Park jest dostosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, wózków dziecięcych, rowerków i hulajnóg – od każdej strony wiodą zarówno schody jak i pochylnie
  • Przy wejściu do parku od strony Placu Inwalidów znajdują się publiczne toalety
  • Istnieje zakaz kąpieli w oczku wodnym.
  • Do parku najlepiej dojechać komunikacją miejską (linie tramwajowe 4, 8, 14 – przystanek „plac Inwalidów”, linie autobusowe 179 – przystanek „plac Inwalidów”, 139, 173, 144501 – przystanek „Czarnowiejska”) , z uwagi na lokalizację parku może być trudno o miejsce parkingowe w strefie płatnego parkowania.
  • Jeśli zdecydujcie się na MPK polecamy aplikację jakdojade