Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdrój
Kolorowy świat lalek, misiów i elektrycznych kolejek.
Milion wspomnień
3654 eksponaty w 11 salach o łącznej powierzchni 300 m², w których kryje się 1.000.000 wspomnień. Bo któż nie pamięta tych wypieków na twarzy, podczas kolejnej rozgrywki w Mario? Uśmiechu dziadka znad sunącej po torach kolejki? Ekscytacji przy samochodowych pościgach ulubionymi resorówkami? W murach Muzeum Zabawek w Krynicy wspomnienia te ożywają na nowo i rozpalają serce!
Co znajdziemy w Muzeum Zabawek w Krynicy?
To miejsce prowadzone przez małżeństwo o wielkiej pasji, którzy zdecydowali się zachować w pamięci kolejnych pokoleń zabawki, jakimi bawiły się ich rodzice, dziadkowie czy pradziadkowie. Oglądając eksponaty w gablotach przenosimy się bowiem w czasie aż od starożytności do lat 80-tych XX wieku – znajdziemy tutaj min. lalki, lale i laleczki w strojach odzwierciedlających epokę z jakiej pochodzą, ich domki pełne miniaturowych mebelków, kredensów i ceramicznych naczynek, misie w każdym kolorze i rozmiarze, wykochane pacynki i przytulanki, które koiły maluchy do snu czy gabloty ścienne wypełnione po brzegi figurkami z Kinder-jajek, resorówkami czy postaciami z dawnych wydań Lego!
Interaktywne elementy, które kochają dzieci!
Część eksponatów, można wprawić w ruch przyciskając odpowiednie przyciski czy kręcąc korbką! Można też wziąć do ręki gamestick i uciekać znów słynnym Mario przez przeszkody! Tutaj potrafi ustawić się niezła kolejka chętnych! Muzeum Zabawek jest żywą kolekcją, tworzoną dzięki darczyńcom, którzy przekazują własne zabawki do muzealnych gablot. Ekspozycja więc ewoluuje, zmienia się i ciągle rozrasta – kto zatem wie, co znajdziecie Wy przechadzając się po tych salach!
INFORMACJE
WSKAZÓWKI
- Muzeum działa codziennie jednak w różnych godzinach w zależności od pory roku. Aktualne godziny otwarcia znajdziecie tutaj.
- Wejście jest biletowane. Kosz wejścia w 2022 roku to 19zł za osobę dorosłą i 15zł za bilet ulgowy (dzieci i młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści). Dzieci poniżej 4 lat wchodzą bezpłatnie.
- Na miejscu można skorzystać z wieszaka aby zostawić okrycie wierzchnie. Przy kasach biletowych działa też mały sklepik z różnego rodzaju drobiazgami i pamiątkami.
- Samochód wygodnie można zaparkować na niedużym, płatnym parkingu u podnóża Góry Parkowej po przeciwnej stronie ul. Pułaskiego (GPS: 49.421253, 20.960829).
Bajlamos