Kraków z dzieckiem, Małopolskie, Polska, Z wózkiem

Fikołki – czyli bawialnia i ścianka wspinaczkowa dla dzieci w Krakowie

Pochmurno… Szaro…Deszcz kapie i dzwoni… Nuda. Czy na pewno? Być może to właśnie dobry pretekst, by poszukać miejsca pełnego kolorów i dobrej energii? Jeśli tego szukacie to zajrzyjcie do Fikołków w Centrum Handlowym Bonarka!

Małpi gaj

To barwna przestrzeń zabawy dla dużych i małych, gdzie dziecko może do woli hasać na pokaźnych rozmiarów konstrukcji typu „małpi gaj” – to bodaj największa tego typu atrakcja w Krakowie! Ma ona 4 kondygnacje pomiędzy którymi można przechodzić na różnorakie sposoby – wspinać się po stopniach, zjeżdżać na zjeżdżalniach, przemierzać zwodnicze „pajęczyny”, pławić w basenach z kolorowymi kulkami czy stąpać po „szklanych” podłogach by dostać się do zakątka z lustrzanym labiryntem. Konstrukcja przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 roku życia – z uwagi na jej rozmiary i fakt, że rodzice nie mogą korzystać z niej wraz z dzieckiem jest to jak najbardziej rozsądna granica wieku.

Strefa maluszka

Młodsze dzieciaki znajdą dla siebie natomiast sporo atrakcji w strefie malucha. Czeka tu na nie basen z piłeczkami, jeździki różnego rodzaju, autka, rowerki, klocki, bujaki i tablice manipulacyjne. Strefa ta sąsiaduje bezpośrednio z kawiarnią, gdzie rodzice mogą w spokoju wypić kawę mając przy tym cały czas oko na bawiące się dzieciaki. Bo bawić to one się tutaj bez wątpienia będą!

Najlepsza ścianka wspinaczkowa dla dzieci w Krakowie

Co jednak zdecydowanie wyróżnia Fikołki w Bonarce od innych sal zabaw w Krakowie (i nie tylko!)? Niezwykłe ścianki wspinaczkowe dla dzieciaków, które swoim wyglądem zachęcają nawet sceptycznych adeptów wspinaczki do zmierzenia się z tym sportem. Dzieciaki do wyboru mają 9 tras, każda o nieco innym stopniu trudności z uwagi na odmienne kształty uchwytów i gęstość ich rozmieszczenia na ściance. Jednak żadna z nich nie jest tak naprawdę trudna. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa zawsze animator, który wyposaża dzieciaki w kask oraz uprząż oraz udziela krótkiego instruktażu. Dzieciaki są podpinane do specjalnej liny, która amortyzuje wspinacza więc rodzic nie jest potrzebny do asekuracji.

Dodatkowa oferta Fikołków – urodziny w bawialni

To jednak nie wszystko. Bo w Fikołkach urządzić można także niezapomniane urodziny a jednej z przygotowanych sal, wziąć udział w warsztatach pełnych wybuchowych eksperymentów, wybrać się na szaloną nocowankę czy upichcić nieco smakołyków w dedykowanej pracowni podczas warsztatów kulinarnych. Szczegóły dotyczące oferty dodatkowej znajdują się na stronię internetowej a jeśli spodobają się Wam Fikołki to z pewnością ucieszy Was fakt, że Fikołki mają swoje oddziały także w krakowskiej Galerii Kazimierz, Bielsku-Białej, Warszawie czy Wrocławiu. Szczegóły pozostałych lokalizacji dostępne są tutaj.

Cennik i promocje

Wejście do Fikołków jest odpłatne. Najtańszą opcją jest bilet godzinny (33zł/39zł w zależności od dnia tygodnia w 2023r) – obejmuje on jednak korzystanie z tylko małpiego gaju. Bilet godzinny zawierający możliwość korzystania ze ścianek wspinaczkowych to 45zł/55zł w zależności od dnia tygodnia. Dzieci do lat 3 korzystają z Fikołków za darmo. Szczegółowy i bardzo urozmaicony cennik, który pozwoli dopasować coś do Waszych potrzeb znajduje się na stronie internetowej.  

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Sala zabaw mieści się na I piętrze Galerii Bonarka – samochód bezpłatnie można zostawić na parkingu galerii lub dojechać autobusem miejskim wysiadając na przystanku „Bonarka”.
  • Sala zabaw dostępna jest dla dzieci do 11 roku życia do 150cm wzrostu.
  • Dzieci powyżej 4 roku życia mogą zostać w Fikołkach samodzielnie, pod opieką animatorów.
  • Na konstrukcję zabawową dzieciaki wchodzą same. Rodzice nie mogą na nią wchodzić.
  • Przy wejściu na salę, dzieciom należy zmienić skarpety na czyste. Jeśli zapomnicie ich z domu, w kasie można kupić parę w dopasowanym rozmiarze. Rodziców obowiązuje natomiast założenie jednorazowych, bezpłatnych ochraniaczy na buty.
  • Przy kasach znajdują się szafeczki na kluczyć (należy wrzucić depozyt – monetę 2zł – aby przekręcić kluczyk) oraz suszarki do włosów.
  • Strefa przy kasach przepełniona jest różnego rodzaju zabawkami i akcesoriami do kupienia.
  • W toalecie znajduje się przewijak, fotel dla karmiących mam oraz nisko umiejscowione umywalki dzięki czemu dzieciaki swobodnie mogą się obsłużyć.