Lubelskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Etno Roztocze – dojazd, parking, bilety, godziny otwarcia.

Naturalny ogród zabaw na Roztoczu.


Etno Roztocze – gdzie jest i co to takiego?

Niezwykła dzika bawialnia, gdzie pajdokracja ma swoje „pięć minut”! Ba! Nawet cały dzień! A rodzicom w pakiecie do biletu wstępu oferowany jest błogi spokój, bujanie na hamaku i gorąca kawka. Czyż nie brzmi idealnie? I tak jest w rzeczywistości. Etno Roztocze to miejsce tworzone przez dwójkę zapaleńców, którzy kilka lat temu postanowili kupić budynek starej szkoły w Topólczy wraz z przylegającym do niej ogrodem i stworzyć tam miejsce, jakiego próżno szukać gdzie indziej. Między starymi, wysokimi drzewami pamiętającymi gwar i śmiech dzieci wybiegających wraz ze szkolnym dzwonkiem na podwórko, dziś znajduje się naturalny Ogród Zabaw. Są domki na drzewach, podziemne tunele, drewniane przeszkody, ścieżka bosych stóp, huśtawki, hamaki i zjeżdżalnia, dzika restauracja, błotne kuchnie i ściana dźwięków wszelakich, gdzie dzieciaki mogą dać upust swojej kreatywności i wyobraźni.

Pracownia Radosnej Twórczości

Gdy plucha i deszcz, Etno Roztocze zaprasza do szkolnej auli, gdzie każdy może odnaleźć w sobie nutkę artysty uczestnicząc w Pracowni Radosnej Twórczości. Lepienie z gliny? Tkanie makatek na autorskich mini krosnach? Tworzenie naturalnych mydełek do doszorowania brudnych pazurków po zabawie w błocie? Proszę bardzo! Wystarczy zgłosić się do Gospodarzy a oni już powiedzą co i jak. Szczegółowe informacje można znaleźć na ich fanpage na facebooku, gdzie wrzucane są aktualnie planowane zajęcia.

Naturalny Ciucholand

Naturalny plac zabaw musi działać w zgodzie z naturą. A ta nie lubi nadmiaru, przepychu i marnotrastwa. Z tej idei zrodził się pomysł na Naturalny Ciucholand pełen wyjątkowych ubranek z przeszłością, którym można zapewnić przyszłość pełną przygód na ramionach kolejnego dzieciaka. Znajdziecie tutaj wyselekcjonowane, wyprane i gotowe do użytku ubranka dziecięce głównie z wełny merino, lnu czy bawełny.

Sklepik i Galeria Rękodzieła – zabierz część Etno Roztocza do domu!

Wasz zakupowy koszyk wypełnić się może też w Sklepiku, który równocześnie jest też Galerią Rekodzieła, gdzie lokalni twórcy przekazują w ręce chętnych korale, kolczyki i wiele innych piękności. Z pewnych źródeł wiemy, że kolekcja Sklepiku cały czas ewoluuje i się powiększa, więc kto wie na co traficie? Sposób jest jeden by to sprawdzić – odwiedzić Etno Roztocze! Warto dać się porwać wirowi dzikiej zabawy w naturze lub pobujać w hamaku w cieniu drzew z kubkiem ciepłej kawy w dłoni!


INFORMACJE
WSKAZÓWKI
  • Na terenie Ogrodu Zabaw znajduje się wygodna toaleta z przewijakiem i zapasem pieluszek „na czarną godzinę”.
  • Można podjechać samochodem pod samo Etno Roztocze – wzdłuż płotu jest wygodny parking (GPS: 50.651130, 22.942797). Dojazd ze Zwierzyńca zajmuje ok. 10 minut.
  • Wejście do Etno Roztocza jest płatne – w 2021 roku koszt nielimitowanego czasowo pobytu dla 4 osobowej rodziny to koszt 40zł. Szczegółowy i aktualny cennik znajdziecie tutaj.
  • Ogród otwarty jest od czerwca do sierpnia w dniach środa-niedziela. W sezonie szkolnym otwierają się w słoneczne weekendy i na grupowe rezerwacje.
  • Za budynkiem szkoły działa też małe pole kempingowe – o szczegóły pytajcie Gospodarzy.
  • W kwestii jedzenia, macie do dyspozycji kilka opcji: przywieźć własny prowiant, zamówić domowy obiad lub dania z zaprzyjaźnionej restauracji za pośrednictwem Gospodarzy, kupić przekąski w sklepiku, zamówić kosz piknikowy pełen dobroci (po wcześniejszym ustaleniu) czy wypożyczyć za opłatą grilla i przygotować posiłek samemu. Wszystkie chwyty dozwolone!