Małopolskie, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Dinolandia – czy warto się wybrać z dziećmi?

Park pełen atrakcji takich jak ścianki wspinaczkowe, park linowy, trampoliny, z których można korzystać w towarzystwie realnych rozmiarów dinozaurów!

Dinolandia

Podążaj ścieżką między przedstawicielami wymarłych przed milionami lat dinozaurów! Sięgające chmur diplodoki, małe i zwinne Kompsognaty, Stegozaury z mózgiem wielkości orzecha włoskiego czy przerażający tyranozaurus Rex – wszyscy czekają na spotkanie z Tobą ale bez obawy. Zastygły one w bezruchu dając się poznać bez stresu. Spokojnie można się z nimi zaprzyjaźnić! Czy warto się tu wybrać? Tak!

Jakie atrakcje czekają w Dinolandii?

Teren parku został ciekawie zagospodarowany i naszpikowany atrakcjami. Prócz podróży do odległej ery mezozoicznej można przemienić się w paleontologa i odkryć zakopany szkielet wielkiego dinozaura! Dla rodziców przewidziano słomiana parasole i wygodne leżaki – wszak odkopywanie dużego zwierza może całkiem długo trwać! Starsze dzieci (powyżej 150cm wzrostu) mogą przejść niezwykły park linowy i zdobyć wszystkie DinoBazy przemierzając poszczególne przeszkody zawieszone nad głowami dinozaurów i zdradliwymi stawami. Fani nieco mniejszych wrażeń, mogą przespacerować się po ruchomych mostkach, do których zamiast uprzęży bardziej przydadzą się nieprzemakalne buty…

Co więcej?

Do tego ścianka wspinaczkowa, trampoliny, basen kulkowy, kolorowa kolejka, dmuchane zjeżdżalnie i tor gokartowy i mini golf, którego tor meandruje przez niemal cały obszar parku! Zdecydowanie trudno się tutaj nudzić! A kto wie jakie atrakcje wzbogacą park w nadchodzącym sezonie?

Ogród Jana Pawła II

W ramach biletu wstępu do Dinolandii, otrzymujemy również możliwość wdrapania się na wieżę widokową, z której rozciąga się widok na pobliską okolicę oraz Ogród Jana Pawła II – czyli wielkoformatowy wizerunek papieża stworzony z różnokolorowych kamieni i roślinności. Na szczyt wieży można wjechać także windą a po samym ogrodzie można spacerować blisko 8km alejek pomiędzy barwnymi nasadzeniami roślin.

Dinolandia czy Zatorland? Co lepsze?

Okolice Inwałdu i Zatora są można by powiedzieć małopolskim zagłębiem parków rozrywki – prócz Dinolandii znajduje się tu także Energylandia, Park Miniatur czy Zatorland. Jeśli macie w planach również również tego miejsca, warto najpierw odwiedzić Dinolandię, gdzie dinozaury są statyczne i nie wydają odgłosów, park jest mniejszy i spokojniejszy. Pozwoli to stopniować wrażenia – bo po odwiedzinach Zatorlandu, Dinolandia raczej nie zrobi już na nikim wrażenia. Będzie za to dobrą opcją dla mniejszych dzieci czy tych o wyższej wrażliwości, które ruchomych, ryczących stworów wyłaniających się z mgły mogą się po prostu przestraszyć.

Bilety i parking. Bilet za darmo lub za 1zł do Dinolandii!

Wejście do Dinolandii jest biletowane. Cennik w sezonie 2023 prezentuje się następująco: osoba dorosła zapłaci za całodzienny bilet 59,90zł a dziecko 49,00zł.Najwygodniej kupić bilet online tylko okazując przy wejściu kod QR. Inaczej, w sezonie trzeba liczyć się z kolejkami do kas. Samochód bez trudu można zaparkować na obszernym, płatnym (15zł/dzień w 2023r) parkingu tuż przy wejściu do kompleksu (GPS: 49.867141, 19.409140). Warto odwiedzić Dinolandię w dniu urodzin – wówczas solenizant otrzymuje bilet za 1zł! Natomiast dzieciaki, które nie przekraczają 90cm wzrostu korzystają z atrakcji bezpłatnie (choć tu chyba raczej mowa o towarzyszeniu starszemu rodzeństwu). Promocja obowiązuje we wszystkich parkach rozrywki z kompleksu Inwałd.

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Przy okazji wizyty w Dinolandii można zwiedzić też mini ZOO w Inwałdzie czy należący do tego samego kompleksu Park Miniatur (należy wykupić osobne bilety).
  • Na terenie parku mieści się restauracja Dino, gdzie można zjeść całkiem porządne danie jednak w stosunkowo wysokiej cenie oraz budki z pamiątkami.  
  • Urodzinowy bilet za 1zł możliwy do nabycia tylko w kasie – pamiętajcie o dokumencie potwierdzającym wiek!
  • Za bramą Dinolandii znajduje się kilka dodatkowo płatnych atrakcji: automaty wrzutowe, mobile laser trap czy armatki pneumatyczne. Jeśli chcecie z nich korzystać warto wyposażyć się w 2 i 5 złotowe monety.
  • Zadbajcie o sportowe obuwie dla dzieciaków, bo w sandałach czy klapkach nie będą mogły skorzystać np. ze ścianki wspinaczkowej czy parku linowego.
  • Przy korzystaniu ze ścianki wspinaczkowej i parku linowego dzieci są instruowane i asekurowane przez pracowników Dinolandii.