Beskid Sądecki, Góry z dzieckiem, Małopolskie, Noclegi, Polska, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Tylickie Wzgórze – pensjonat z marzeń o rodzinnym wypoczynku!

Aktywny wypoczynek? Czy może błogi relaks i „nic nie robienie? Niezależnie od tego, która z definicji urlopu, jest Wam bliższa znajdziecie dla siebie miejsce w malowniczym otoczeniu Beskidu Sądeckiego, w gościnnych murach Tylickiego Wzgórza.

Nasze drugie imię to „współdziałanie” – dlatego wpis ten powstał we współpracy z Tylickim Wzgórzem.

Gdzie nocować w Tyliczu i okolicy Krynicy? Na Tylickim Wzgórzu!

To rodzinny pensjonat prowadzony przez Justynę i Grzegorza, którzy z pasją i zaangażowaniem prowadzą to miejsce od niemal 20 lat. I mówiąc „rodzinny” mamy na myśli dwie rzeczy. Po pierwsze, w jego prowadzenie zaangażowana jest pokaźna część rodziny Justyny i Grzegorza – Gospodyni wita z serdecznym uśmiechem w progu wszystkich gości, podczas gdy na zapleczu Grzegorz krząta się wydając obiad. Za to pyszną kawę możecie zamówić u ich synów, którzy stają za barem i z wielką empatią rozwiązują dziecięce dylematy np. przy wyborze smaku lodu. Po drugie, Tylickie Wzgórze, to miejsce którego przestrzeń i oferta skrojona jest pod kątem potrzeb rodziców i dzieci. Gospodarze doskonale je znają (wszak sami mają trójkę dzieciaków) a co ważniejsze, trafnie potrafią na nie odpowiedzieć. I czuć to na każdym kroku! Kącik zabaw umieszczony w jadalni, dzięki któremu rodzice mogą w spokoju dokończyć posiłek? Menu, w którym nawet „niejadek” znajdzie coś dla siebie? Organizacja dwóch równoległych atrakcji aby pogodzić „interesy” i możliwości maluchów i starszaków? O takich udogodnieniach jak wanienki, podesty, stoliczki i dziecięca zastawa nie wspominając… Tutaj to oczywistość!

 

Pokoje i sale zabaw w Tylickim Wzgórze

Na Tylickim Wzgórzu odpoczniecie w klimatyzowanych pokojach o nieszablonowym designie, zapewniających komfort na poziomie premium. Łóżka, w których odpłyniecie w głęboki sen pełen pięknych opowieści, schludne łazienki i kącik „biurowy” gdyby pojawiła się konieczność spędzenia chwili przed laptopem to punkty, które znajdziecie w każdym z pokoi. Rodzinne studio z oddzielną sypialnią dla dzieciaków? Elegancki, trzyosobowy pokój? Czy wygodny apartament? Wybierz miejsce dla siebie!

SPA, strefa wellness i siłownia w Tylickim Wzgórzu

Do tego kolażu, który pozwala rodzicom prawdziwie odetchnąć należy dodać gustowną strefę spa & wellnes. Mariaż kamienia, drewna i soczystej zieleni pozwala poczuć się tu jak w leśnym sanktuarium a ciało od wejścia przez próg strefy, naturalnie rozluźnia się w ciepłym i przytulnym świetle… Na samo wspomnienie tych wnętrz zapadamy się w głębiej w fotel tworząc ten wpis! W tym miejscu znajdziecie strefę basenową z dwoma nieckami o różnej głębokości (ok. 40cm oraz ok. 1,3m), saunę, jacuzzi, siłownię z prawdziwego zdarzenia oraz grotę solną. Jak zwykle – wszystko przemyślane w najdrobniejszym szczególe by zagwarantować Wam wypoczynek na najwyższym poziomie! By zarówno dzieciaki mogły się wyszaleć w wodzie jak i dorośli zaznać głębokiego relaksu – bowiem po 20:00 strefa spa dostępna jest jedynie dla dorosłych.

Jedzenie w Tylickim Wzgórzu – palce lizać!

Oferta Tylickiego Wzgórza to nie tylko infrastruktura. To także przepyszna kuchnia, która wykorzystuje lokalne składniki – i to bardzo nawet bardzo lokalne, bo dosłownie „zza płotu” gdzie rośnie pachnący koper i czerwienią się truskawki. Serwują tutaj iście królewskie śniadania i obiady a dzieci zapełniają talerze i brzuchy domowymi placuszkami, owocami, swojskim twarogiem z miodem, koktajlem z leśnych jagód czy jajecznicą z jajek od szczęśliwych kur. I zjadają bez marudzenia! Czego chcieć więcej?

Atrakcje dla rodzin na Tylickim Wzgórzu

Tylickie Wzgórze to nie tylko relaks ale też genialna zabawa! I to taka, której nie musicie nic planować i głowić się co by to zrobić z dziećmi… Po pierwsze, dzieciaki doskonale zagospodarują sobie czas z rówieśnikami na jednym z dwóch genialnych placów zabaw (w tym jednym z tyrolką!). Po drugie, będą buszować w kącikach zabaw pełnych klocków Lego, pichcić smakowite specjały w kuchennym kąciku lub budować zamek z giga poduch. Po trzecie, możecie tu liczyć na bogatą listę codziennych animacji – zarówno takich, w których uczestniczy cała rodzina jak i takich, przy których Animatorka zabiera pod swe skrzydła całą radosną gawiedź szepcząc rodzicom „a sio!”. Jeśli do tej pory „animacje” kojarzyły się Wam z upstrzonym głośną muzyką szaleństwem, po którym dzieci dostają kręćka, tutaj odczarujecie to hasło! Bo na Tylickim Wzgórzu poszukacie nietoperzy z Babą z Gór, odkryjecie sekrety pszczelego świata w Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik”, weźmiecie udział w queście czy spłyniecie wartkim Popradem. Choć inwencja Justyny chyba nie zna granic, więc kto wie co czeka Was w kolejnym sezonie? Jeśli jednak wolicie odkrywać okolicę na własną rękę – śmiało! Wszak Beskid Niski i Beskid Sądecki stoi tu otworem a bliskość stacji narciarskich w Tyliczu czy Krynicy Zdrój czyni Tylickie Wzgórze idealną bazą wypadową zarówno latem jak i zimą.

Jak w trzech punktach podsumować Tylickie Wzgórze?

  1. Komfortowa i przemyślana (zdawałoby się do granic możliwości) przestrzeń tworzona z wielką troską o najmniejszy szczegół. Dacie wiarę, że przed przyjazdem otrzymacie dostęp do specjalnego poradnika dla Gości, w którym czekają na Was szczegółowe informacje o pobycie, organizacji animacji i sezonowych wskazówkach a dzień przed wyjazdem u progu jadalni staje sąsiad ze smakowitymi serkami, które możecie kupić na wynos? Nawet o tym pomyśleli Gospodarze!
  2. Jako, że Tylickie Wzgórze jest pensjonatem dedykowanym rodzinom z dziećmi, macie tu gwarancję zrozumienia Waszych potrzeb i dopasowania wypoczynku nawet do tych najmłodszych członków rodziny. Nikt tutaj nie zerka spode łba gdy z małych rączek wypadnie kubeczek z sokiem a przed obiadem dobiegają odgłosy zniecierpliwienia na jadalni.
  3. Miejsce, do którego chce się wracać! Bo w pamięci zostaje uśmiech na dziecięcych twarzach, cudowny rodzinny czas i dania na wspomnienie których aż ślinka cieknie! Wpadnijcie przekonać się sami jak tam jest.

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Tylickie Wzgórze to tak naprawdę dwa budynki – pensjonat i agroturystyka. Różnią się one umiejscowieniem i dostępem do strefy spa, która mieści się w pensjonacie. Jednak od agroturystyki dzieli ją dosłownie kilka kroków więc nie jest to trudnością.
  • Goście zarówno agroturystyki jak i pensjonatu mają nieograniczony dostęp do strefy spa.
  • Wsłuchując się w potrzeby dzieciaków, obiad serwowany jest w dwóch turach – zupa ok. 13:00 i główne danie (również z dostępem do zupy) z deserem ok. 16:00.
  • Tylickie Wzgórze w okresie wakacyjnym, świątecznym czy ferii zimowych organizuje tylko tygodniowe turnusy z pełnym wyżywieniem.