Kraków z dzieckiem, Okolice Krakowa z dzieckiem, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Przystanek Zieleń – cz.1.

Ebook do ściągnięcia z propozycjami krótkich i niecodziennych wycieczek w (około) Krakowską zieleń.


Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków!

Zazwyczaj, gdy myślimy o podróżach, na myśl przychodzi nam lot samolotem, cykady rozbrzmiewające w upalny dzień, uroczy pensjonat, daleka droga czy szum białych bałwanów fal. Poszukujemy czegoś nowego, odmiennego od zwykłej codzienności, atrakcyjnego i przyjemnego. A kto powiedział, że nie można odkryć czegoś zaskakującego w najbliższej okolicy? Nasza Powsinogowa ekipa łaknie zieleni, wycieczek, gór i błocenia butów (bądź wypełniania ich piachem w zależności od okoliczności). I z tego głodu powstał ten blog. A z jego zaspokajania powstała mała książeczka do ściągnięcia na Wasze telefony, laptopy, tablety, gdzie wraz z Miastem CUD zachęcamy Was do zwiedzania Krakowa i jego najbliższych okolic z plecakiem, turystycznymi butami i zdrowymi przekąskami na piknik.

Przystanek Zieleń – czyli…

Ebook zawiera w sobie 12 propozycji krótkich zielonych wycieczek w okolicach Krakowa, wskazówki dojazdu (także komunikacją miejską), opisy wycieczek, kilka wskazówek dotyczących danego miejsca, propozycje zabaw z Waszymi maluchami (tymi całkiem małymi i większymi) oraz przepisy na zdrowe, wycieczkowe smakołyki. Chcieliśmy, byście dostali „gotowy przepis” na sobotni spacer czy popołudniową dawkę zieleni. Ciekawe czy się udało?  

Co, gdzie i jak?

Książka została podzielona na 4 części, którymi co tydzień będziemy się z Wami dzielić. A na koniec czeka na Was mała niespodzianka! Także bądźcie uważni! Jako, że nasza publikacja powstała w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków!”, link do jej ściągnięcia pojawi się na fanpage akcji. Ponadto, znajdziecie go na portalu „Kids in Kraków” oraz na stronie Miasta CUD. No i oczywiście na naszym blogu oraz fanpage.

Kolejnoooo odlicz!

Nie przedłużając, klikajcie w link poniżej aby pobrać pierwszą część publikacji, w której znajdziecie:

  • Urozmaiconą i widokową Dolinę Nielepicką
  • Meandrującą „krakowską Amazonkę” w Dolinie Prądnika
  • Zacieniony i tajemniczy Lasek Łęgowski

To co? Ruszacie?    

PRZYSTANEK ZIELEŃ cz.1.

 


 

WSKAZÓWKI
  • Korzystając z komunikacji miejskiej polecamy korzystać z aplikacji jakdojade.pl
  • Przy tych bardziej „terenowych” wycieczkach polecamy aplikację mapy.cz – znajdziecie tam nie tylko drogi, autostrady, szlaki rowerowe, turystyczne ale też ścieżki dydaktyczne i zupełnie nieznakowane dróżki (PowsiMamę już nie raz ta nawigacja wyprowadziła z impasu!)
  • Korzystajcie do woli, urozmaicajcie trasy, wydłużajcie lub skracajcie przejścia – aby wyprawy były dostosowane do Waszych potrzeb i możliwości.