Polska, Śląskie, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Park Grabek, basen i wodny plac zabaw Czeladzi

Genialny przepis na letnią mikrowyprawę!

Strefa Wodnego Relaksu w Czeladzi – basen i wodny plac zabaw

O istnieniu Czeladzi dowiedzieliśmy się… przypadkiem. Ale jakiż z tego wyszedł barwny i atrakcyjny przypadek, który doskonale sprawdzi się szczególnie latem! Dlaczego? Bo Czeladź ma do zaoferowania istne wodne królestwo dla dzieciaków – mowa o Strefie Wodnego Relaksu znajdującej się w Parku Grabek. To kompleks basenowy, w skład którego wchodzi sportowy basen pływacki o głębokości 180cm oraz spory basen rekreacyjny doposażony w wodne armatki, leżankę gdzie dzieciaki mogą do woli szkolić swoje pływackie umiejętności lub pluskać się bez obaw. Co jednak czyni ten kompleks w naszym odczuciu najbardziej atrakcyjnym, to niecka z wielką poduchą wspinaczkową i zamek z trzema zjeżdżalniami (przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia), na które raz po raz spada z chlustem woda z wielkiego kubła zawieszonego u szczytu konstrukcji. Towarzyszy temu również spory wodny plac zabaw z całym wachlarzem sprzętów: wodne tunele, armatki, gejzery i pryskające wodą parasole. Korzystanie z niego nie ma ograniczeń wiekowych. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają oczywiście ratownicy – Wam zostaje tylko oddać się radosnej zabawie! Koce i ręczniki można rozłożyć zarówno w cieniu, na trawce jak i wypożyczyć leżak z parasolem by móc być jak najbliżej kąpiących się dzieci. Do wyboru! Oczywiście dla komfortu wypoczywających udostępnione zostały także szatnie, przebieralnie, toalety, prysznice i kącik gastronomiczny z przekąskami typu fast food.

Park Grabek i genialny plac zabaw w Czeladzi

Strefa Wodnego Relaksu to jednak nie wszystko co czeka w Parku Grabek! Sam park również jest przyjemnym i zacisznym miejscem wypoczynkowym, gdzie dzieciaki mogą szaleć na genialnym, nietuzinkowym owadzim placu zabaw. Są tu modliszki z huśtawkami, motyle z pochylniami, chrabąszcze i pająki z siatkami wspinaczkowymi i tunelami oraz pszczele zjeżdżalnie. A to wszystko zacienione, kolorowe i wykonane z naturalnych materiałów. Park kusi też cienistymi spacerowymi alejkami wiodącymi wprost nad malownicze jeziorko z pomostami. Co zatem powiecie na mikrowyprawę do Czeladzi?

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Wstęp na baseny Grabek jest płatny. W sezonie 2023 za wstęp osoby dorosłej należało zapłacić 20zł, dzieci w wieku 3-18 lat płaciły 15zł, a młodsze korzystają z kompleksu bezpłatnie.
  • Obszerny, darmowy parking znajduje się bezpośrednio przy basenach (GPS: 50.313196, 19.064715).
  • Istnieje możliwość skorzystania z szatni – należy wówczas za zwrotną kaucją gotówkową w wysokości 20zł pobrać w kasie kluczyk.