Polska, Pomorskie, Wycieczki z dziećmi, Z wózkiem

Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni z dzieckiem – czy warto?

Miejsce, w którym nauka dosłownie „sama wchodzi do głowy”!

Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni z dzieckiem

Trudno o bardziej adekwatną nazwę dla tego miejsca. Dla tego gmachu rzekłabym! Bo jest on jednym, wielkim, wręcz niekończącym się eksperymentem! To przestrzeń, gdzie lubią pytania. Lubią naukę. Lubią zabawę. Z połączenia tych zamiłowań powstała unikatowa przestrzeń przepełniona możliwością eksperymentowania, doświadczania i sprawdzania „na własnej skórze”. Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni mieści się w hali o powierzchni 3500 mkw, która została podzielona na 5 stref tematycznych, które przenikają się ze sobą – nawet nie zdacie sobie sprawy, kiedy przechodzicie do kolejnej! Zrobicie sobie tutaj rodzinne zdjęcie rentgenowskie, wyruszycie w podróż w głąb ludzkiego ciała, poczujecie jak ziemia drży w trakcie trzęsienia ziemi czy wywołacie tsunami poruszając płytami tektonicznymi. A to jedynie mała garstka atrakcji jakie tutaj czekają!

CNE z przewodnikiem

W Centrum Nauki Eksperyment doskonale odnajdą się zarówno dzieci jak i dorośli a współpraca między nimi pozwoli w aktywny sposób zgłębić tajniki wiedzy. Bo tutaj nawet skomplikowane zagadnienia przedstawiane są w prosty, klarowny i czytelny sposób! Dodatkowo wybierając zwiedzanie z przewodnikiem macie niepowtarzalną możliwość zaczerpnąć jeszcze więcej „wiedzy tajemnej”, która po ich prezentacji magicznie się odczarowuje. Bo czy wiecie, że kropa wody równocześnie może wrzeć i… zamarznąć? My już wiemy, że tak. Ba! Nawet już wiemy dlaczego tak się dzieje!

Dla kogo Centrum Nauki Eksperyment? Jaki czas zwiedzania?

Śmiało można rzec, że CEN jest dla każdego! Choć mamy poczucie, że najlepiej wychodzi tutaj pobyt międzypokoleniowy (rodzice z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym). Idealnie jeśli dzieci potrafią już samodzielnie płynnie czytać – przy każdym stanowisku umieszczona jest tabliczka z krótką instrukcją wykonania doświadczenia i wyjaśnieniem zachodzącego zjawiska. Miejsce to jednak z uwagi na wielkość hali i mnogość eksponatów łatwo przebodźcowuje. Choć naprawdę ciężko się oprzeć temu, by opuścić je wcześniej niż po 3h! Warto przyjść tutaj z samego rana i we względnym spokoju cieszyć się wystawą.

Bilety do Centrum Nauki Eksperyment

Wstęp do CEN jest płatny a za bilet dla rodziny 2+2 w 2023r należało zapłacić 80,00zł. Szczegółowy cennik znajduje się tutaj. Co ważne, w dniu planowanej wizyty, bilety w kasach lub online można kupić jedynie z 120 minutowym wyprzedzeniem! Najlepiej więc kupić bilety online choćby dzień przed planowaną wizytą.

 

 

 

INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI

  • Po opuszczeniu terenu CEN nie można już do niego wrócić.
  • Na terenie mieści się sklepik z pamiątkami, toalety i kącik z automatami z przekąskami (m.in. sałatki, kanapki, galaretki, musy owocowe, słodycze, drożdżówki) oraz gorącymi i zimnymi napojami.
  • Dla dzieci polecamy wziąć koszulki na przebranie bo zabawa w wodnym torze potrafi nieco się przedostać poza tor.