Małopolskie, Noclegi, Polska

Dom na Łąkach – beskidzka idylla dla rodzin

Idylliczna propozycja noclegowa pośrodku łąk Beskidu Niskiego.


Po prostu – Dom na Łąkach

Są takie miejsca, których nazwa idealnie oddaje rzeczywistość. Tak jest w tym przypadku. To po prostu (i aż) Dom na Łąkach. I to taki prawdziwy Dom. A „dom” to spokój, gościnność, serdeczność i życzliwość. Agnieszka i Andrzej, którzy od ponad 20 lat prowadzą tą niecodzienną agroturystykę przyjęli nas z otwartymi ramionami częstując gorącą zupą, gdy z wielkimi plecakami, przemierzając Beskid Niski tworzyliśmy w głowach koncept naszego ślubu i wesela. Gdy zobaczyliśmy ich Dom, ogród i doświadczyliśmy otwartości tego miejsca już wiedzieliśmy, że tylko tutaj – nigdzie indziej! I jakże! Tak się stało. Podołali temu zadaniu śpiewająco organizując nam najbardziej niezapomniane wesele – belki siana zamiast siedzisk, grill pod gołym niebem, rumianki w wazonach i jedzenie tak pyszne, że można było tylko jeść, jeść i jeść…

Pyszniej już się nie da!

Od tego czasu, rok w rok, my oraz nasza rodzina, odwiedzamy ich gościnne progi korzystając z tego co oferują najcenniejszego – świętego spokoju i czasu dla rodziny. Karmią tak, że (cytując Krytykę Kulinarną) przydadzą się „spodnie z gumką” albo karnet na siłownię – bundz z mniszkiem, miodem i orzeszkami, domowe masło, które stanowi idealny duet z chrupiącym pieczywem czy sałatka z rukolą, awokado i bursztynowym posmakiem to tylko kilka smakowitych przykładów. Goszczą ludzi przy wielkim stole, do którego w porze posiłków siadają sami ze swoimi dziećmi, rozlewają swoją pozytywną energię gdy witają od progu radosnym „Witajcie!” i otulają ciepłem drewnianych, pełnych historii ścian swoich domów.

Trzy domy

A to wszystko czeka na gości w sercu Beskidu Niskiego, pośród rozłożystych dolin, pod bezkresnym niebem, gdzie do uszu dobiega tylko krowie muczenie, bociani klekot lub ptasie trele. Swoje miejsce możecie znaleźć w jednym z trzech domów. Stary Dom oferujący największą przestrzeń (jedno, dwupokojowe studio), Domek od Lackowej, który jest kameralnym, dwu pokojowym budynkiem z własną werandą i tarasem oraz nasz ulubiony Dom za Potokiem – oferujący 4 pokoje zarówno dla rodzin, osób z niepełnosprawnością ruchową czy pary – wybierzcie sami! Każdy z pokoi i przynależących do nich łazienek, jest przytulną przestrzenią, w której ze smakiem dobrane dodatki i meble tworzą klimat łemkowskiej wsi.

 

Z towarzystwem

Jeśli będziecie chcieli towarzystwa, z pewnością znajdziecie też większą przestrzeń do spotkań – w Starym Domu znajduje się bawialnia z kominkiem, której ściany wprost uginają się pod nawałem dobrej literatury i kolekcji filmów na DVD. Znajdziecie tam również dziecięce zabawki, pianino czy fotelowy kącik do rozkoszowania się smakiem pysznej kawy. Z kolei Dom za Potokiem do dyspozycji Gości pozostawia obszerny salon z zabawkami, grami planszowymi i werandę a także niewielką kuchnię z widokiem na łąkę.

Tam dzieci się nie nudzą!

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt znajdowania się na łąkach dwóch drewnianych placów zabaw ze ściankami wspinaczkowymi, huśtawkami, piaskownicą i ….. samolotem! Uwierzcie mi – w spokoju napijecie się kawy i zjecie gorące ciasto (być może nawet nie jednej!). Albo poleżycie na kocu licząc przepływające nad Wami leniwie chmury. Lub pójdziecie na spacer Doliną Bielicznej do wsi, której już nie ma. A może zrobicie słodkie „nic”? Wybór należy do Was!    

           


INFORMACJE

 

WSKAZÓWKI
  • Część smakołyków możecie zabrać ze sobą do domu – dżemy, konfitury, marynowane grzyby, bundze, sery i masło i wiele innych pyszności. Wystarczy poprosić Agnieszkę lub Panią Krysię i za drobną opłatą cieszyć się smakiem Łąk w domu.
  • W okresie wakacyjnym odbywają się najrozmaitsze warsztaty dla dzieci np. struganie drewnianych łyżek, robienie własnego naturalnego mydła czy tworzenie zabawek.
  • Sprawdzajcie na bieżąco informacje na fanpage Domu na Łąkach bo cyklicznie organizują niesamowite wydarzenie – Dzikie Stoły. Czyli podniebną restaurację w najbardziej nieoczywistych zakątkach Beskidu Niskiego.
  • Z rezerwacją miejsc noclegowych należy się bardzo spieszyć. Najlepiej już w maju rezerwować wakacje roku kolejnego.